Sigara Kaçakçıları Serbest Kaldı

Sigara Kaçakçıları Serbest Kaldı

Sigara Kaçakçıları Serbest Kaldı
00 0000 - 00:00

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından 6 ilde yapılan kaçak sigara operasyonunda gözaltına alınan 26 kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
İran ve Irak’tan katır sırtlarında Türkiye’ye sokulan kaçak sigaraların Bursa’ya getirilerek piyasaya sürdürüleceği yönündeki bilgi üzerine harekete geçen Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri; Bursa, Rize, Van, Iğdır, Gaziantep, Şanlıurfa ve Eskişehir’de çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Çete üyelerinin kaçak sigaraları buzdolabı, kanepe ve mobilyalar arasında gizlediğini belirleyen polis, 26 kişiyi gözaltına aldı.
Toplam 174 bin 910 paket sigara, 6 bin 214 adet cinsel gücü artırıcı kaçak ilaç ile 31 adet cep telefonuna el konuldu. Ele geçirilen sigaraların piyasa değerinin 733 bin TL olduğu belirlendi. Çete üyeleri arasında Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapan Ö.F.Ç. (26) isimli bir kişi ile M.Ç. (33) isimli Vanlı bir depremzedenin de bulunduğu ortaya çıktı. Depremzedenin kaldığı çadırda gözaltına alındığı bildirildi.
Sorgulamaları tamamlanan zanlılar, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kurulan örgüte üye olmak, Kaçakçılık Kanunu, Vergi Usul Kanunu ve 4733 Sayılı Kanunu’na muhalefet" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Zanlılardan aralarında öğretmen Ö.F.Ç.’nin de bulunduğu 10 kişi Cumhuriyet Savcısına ifade verdikten sonra serbest bırakılırken, çete lideri olduğu iddia edilen Tahir D.’nin de aralarında bulunduğu 16 zanlı tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme, 16 zanlının da tutuksuz
yargılanmasına hükmederek şahısların serbest bırakılmalarına karar verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum