SİGARA BIRAKMA POLİKLİNİĞİ

SİGARA BIRAKMA POLİKLİNİĞİ

SİGARA BIRAKMA POLİKLİNİĞİ
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine Op.Dr.İ.Ahmet Çakır'ın göreve gelmesinden sonra yapılan yenilik ve çalışmalar devam ediyor. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi internet sitesinden Urfa Haber Ajansı Muhabirinin aldığı bilgiye göre ; Sigara tüm dünyada en önemli önlenebilir hastalık nedenidir. Her yıl sigaraya bağlı olarak, dünyada yaklaşık 4.9 milyon, ülkemizde ise 100 bin kişi yaşamını yitirmektedir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı’mızın başlattığı “dumansız hava sahası” kapsamında sigara mücadele adına hastanemizde sigara bırakma polikliniği hizmete başlamıştır.

Sigara bırakma polikliniğimizin temel hedefleri sigaranın zararları adına toplumu bilinçlendirmek, sigara kullanana bireylerimizin sigarayı bırakmasına yardımcı olmak, sigarayı bırakma isteyen kişilere cesaret vermek ve özellikle gençlerin sigaraya başlamalarını önlemektir.

Bu hedeflere ulaşmak için hastalarımıza sigara bırakma yöntemleri anlatılmakta ve hastanın sigara içme özellikleri göz önünde bulundurularak uygun kriterlere sahip sigara içicileri ilaç tedavisi açısından da değerlendirilmektedir.
En büyük hedefimiz sigara bırakma polikliniğimize başvuran hastaların tamamına sigarayı bıraktırmak ve tekrar başlamasını engellemektir. İnsanlarımızın böyle bir alışkanlığını ortadan kaldırabilmek için sunacağımız katkı bizi mutlu edecektir.Denildi.(UrfaHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum