Şanlıurfa\'da 600 bin öğrenci karne alacak

Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürü Metin İLCİ öğrencilerin karne heyecanını paylaşmak üzere bir mesaj yayınladı.

Şanlıurfa\'da 600 bin öğrenci karne alacak

Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürü Metin İLCİ öğrencilerin karne heyecanını paylaşmak üzere bir mesaj yayınladı.

Şanlıurfa\'da 600 bin öğrenci karne alacak
11 Haziran 2015 - 14:33

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ yaptığı yazılı açıklamada ; Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar. Şunu hatırlatmak istiyorum kıymetli gençler. İnsan denilen varlık kendi çocukluğunun ülkesine aittir. İnsan kendi gençliğinin iklimine aittir. O gençliğimizde, o çocukluğumuzda neyi koparabilmişsek yetişkin olarak o güzelliklerle var oluruz diyen Elçi ;

Öğrencilerin bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkıdır. Ancak unutmayın ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildirMutlaka bir tatil programı hazırlamalı, bol bol kitap okunmalı,bunların yanında tatil programına, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklenmeli, Ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutulmamalıdır. Kapanış diye bir şey yoktur inanmayın. Bitiş yoktur her şey yeni bir başlangıçtır. Yaz tatiline giriyorsunuz. Tatilinizi iyi değerlendirin.  İnsan hiçbir şey yapmamakla dinlenmez.dedi.

Velilere de seslenen ilci,Bugün alınan karneler öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunuortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyoruz.dedi.

 

Öğretmenlere seslenen ilci :;Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini bilmelisiniz. Dedi.      

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum