Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan hakkındaki iddialar

Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan hakkındaki iddialar

Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan hakkındaki iddialar

Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan hakkındaki iddialar

Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan hakkındaki iddialar
31 Aralık 2013 - 23:00

1-İL ÖZEL İDARESİNDEN MESAJ

Piyasa da fiyatı 2000 YTL olan ve on ay önce ihale edilmeden alınmış olan, bugün resmiyete çevrilerek (Yani bir fatura tanzim edilerek) Plazma Televizyonlar 7500 YTL’den fatura edildiği. Bu faturanın Polis Memuru Mustafa Sakman tarafından İl Özel İdaresince ödenmeye zorlandığı ve bunun Şanlıurfa Valisinin talimatı olduğunu iddia ettiği mesajı gelmiştir.

İl Özel İdaresine bu mesaj için teşekkür eder,Sayın Valinin mesajını bekleriz.

2-GÜNEYDOGU YAĞ’DAN MESAJ

Güneydoğu Yağ A.Ş. kurulduğu günden,sizin göreve başladığınız güne kadar fabrika üretimde olmadığı için hiçbir Vali,Huzur hakkı almadı.

Siz oysa Bir Milyar huzur hakkı almanız nedeniyle,işletmenin bekçisinin işine son verdiği,bekçi olmadığı için fabrikanın soyulduğu doğru mu?

Fabrikanın soyulmasından sonra,fabrika ortağının sizi savcılığa verdiği doğru mu?

Huzur Hakkı aldığınız için,huzur içersinde misiniz.?

3-İL ÖZEL İDARESİNDEN 2.MESAJ BANKA PROMOSYONLARI NE OLDU?

İşçi ve Memurların maaşları yıllardır anlaşılmış olan bankadan alınarak özel bir bankaya aktarıldı.

Ve promosyon olarak bu bankadan 650 Milyar alındı.

İşçi ve Memurlar soruyor;bu 650 Milyar promosyon ne oldu?

Zatı-ı Alinizin araba saltanatının kaynağı bu promosyon mu?

Bu 650 Milyar ile arabalar kimler için alınıp,kimlere tahsis edildi?

4-ABİ VE ABLA DOĞRU MU?

Fethullah Gülen cemaatinde bir gelenektir. Cemaate 10 yıl sadakatle hizmet ederek,güven kazanıp kurmay sınıfına yükselenlere ‘ABİ’ VE ‘ABLA’ denir.

Bu cemaat üyelerinin İstanbul’da size ‘Yusuf Abi’ Eşinize ‘Ayla Abla’ dediği doğru mu?

Abiliginiz ve Ablalığınız nereden geliyor? Yaşınızdan mı,Sadakatinizden mi?

5-BİR İŞADAMINDAN MESAJ

Oğlunuzun şuan kullandığı arabayı Şanlıurfa’da hangi iş adamı hediye etti? Hediye olarak alınan bir arabanın karşılığı,bu iş adamı ne gibi bir menfaat temin etti?

Eğer oğlunuz Arabayı kendisi aldı ise,faturasını ibraz edebilir misiniz? Ve oğlunuz hangi geliriyle aldı? Bunu açıklaya bilirmisiniz?

6-SANAYİCİDEN MESAJ

Bir sanayici soruyor; Vali olarak bir fabrikayı incelerken 5 kutu hediye aldınız mı? Aldığınız 5 kutu hediye eşinizin bedenine uymadığı için o hediyeyi tekrar değiştirdiniz mi? Hediye olarak aynı üründen 5 kutu alınır mı?

7-BİR İŞ ADAMINDAN MESAJ

Onbinlerce burs’a muhtaç bu şehrin evladı varken,siz oğlunuza bir iş adamından burs talep ettiniz mi?Bu talebi hangi iş adamından yaptınız.? Ve talep ederken rahatsız olmadınız mı? Bursu aldınız mı? Siz mi cevap vereceksiniz? Biz Ticaret ve Sanayi Odasından öğrenip açıklayalım mı?

8-AĞRI ESKİ VALİ YARDIMCISINDAN MESAJ

Ağrı valisi olduğunuz dönemde Ağrı Milletvekili ve aynı zamanda müteahhit olan kişi İstanbul’daki bürosunda,kızınız stajyer avukat olarak ayda 10 milyar maaşla çalıştı mı?

Siz Vali iken,müteahhit ve aynı zamanda o ilin milletvekilinin Yanında stajyer avukat olan kızınızın 10 milyar maaşla çalışması etik mi? İçinize sindi mi? Bu gün stajyer avukatlar ne kadar ücret alıyor?

9-BİR BANKACIDAN MESAJ 200 MİLYAR PROMOSYON NEREYE HARCANDI?

Vakıfbank ve Halk bank’a Özel İdarenin 24 Milyon YTL’si (24 Trilyon)12 Milyon YTL olarak on ayı vadeli 2 ayı vadesiz olarak yatırıldı.

Bu paralar neden yıllık olarak vadeli yatırılmadı?

Ve her banka’dan yatırılan para karşılığı alınan 100.000’er YTL (Yüzer Milyar) nereye harcandı? Bu 200 Milyarın hesabını verebilir misiniz?

10-ÖZEL İDAREDEN MESAJ DİJİ MUSTAFA ARABASINI NEREDEN ALDI?

Girişimleriniz sonucu Şanlıurfa’da kurulan MOBESE sistemini kuran firma’nın o tarihlerde elemanı gibi çalışan ve özel işlerinizi takip eden,DİJİ MUSTAFA(Polis Memuru Mustafa) arabasını nereden aldı?

Diji Mustafa,Özel İdarenin arabasını satın alırken ihale yapıldı mı?

İhale yapıldı ise,Diji Mustafa’nın dışında ihaleye giren oldu mu?

Diji Mustafa’nın aldığı arabanın parasını kim ödedi?

11-BİR POLİS MEMURUNDAN MESAJ

Şanlıurfa’ya kurduğunuz MOBESE sistemi sadece kayıt değil,aynı zamanda araç ve yüz tanıma özelliklerine de sahip olacaktı.

Bu özellikler nedeniyle POLAR firmasının teklifine,”ÇOK UCUZ” dediniz.MOBESE sistemini üstlenen POLAR firmasının kurduğu ve halen çalışan sistemde araç ve yüz tanıma özelliği var mı?

12-BİR İŞADAMINDAN MESAJ

İstanbul’daki evinizin tadilat ve restorasyonunu ne zaman yaptınız?

Bu restorasyonu hangi firma yaptı?

Evinizin restorasyonu için kendiniz mi harcama yaptınız,yoksa bir firma mı karşıladı?.

Harcamayı siz yaptınız ise,bunu belgeleyebilir misiniz?

13-BİR ELEKTRİKÇİDEN MESAJ

Vali konağı,bir ilçe ve bir kamu kurumuna MOBESE sistemi kuruldu mu?

Sistemi yine POLAR firması mı kurdu?

Bunlar için ne kadar ödendi?

İhale yapıldı mı? Konağınıza kurulan sistem kaça mal oldu? Ücreti nereden ödendi? İlçe ve kuruma firma tercih’i için baskınız oldu mu?

14-VELİLERDEN MESAJ

Kızınız Özel Damla Kreş’e Şanlıurfa’ya atandığınızdan beri gidiyor. Peki bu kreşte eğitim gören diğer çocukların velileri ücretlerini ödüyor. Şanlıurfa Valisi olarak siz ödüyor musunuz? 2006-2007 ve 2008 yıllarına ait ödediğiniz faturaları ibraz edebilir misiniz? Ödemediğinizi tüm veliler biliyor. Fakir bir ailenin çocuğu bu kreşe gitse ücretsiz eğitim verir mi? Elbette vermez. O zaman Şanlıurfa Valiliği makamında olduğunuz için bu uygulama olmuyor mu? Siz bunu etik buluyor musunuz?

15-İL ÖZEL İDARESİNDEN MESAJ

Şanlıurfa il Özel İdare müdürlüğünün geçen yıl memurlar için Yapı Kredi Bankasından aldıkları Banka Promosyonu ne kadar? Bu banka promosyonunu çalışan memurlara dağıtılması gerekirken bu promosyonunun büyük bölümü eşiniz ve sizin özel giderleriniz için harcadınız mı? Banka Promosyonunun miktarını ve paraların nereye harcandığını fatura ve belgeleri ile açıklaya bilirmisiniz?

16- SİZİ SEVENLERDEN MESAJ

ikamet ettiğiniz vali konağında olimpik yüzme havuzunun bakım ve onarımı ne zaman yaptırdınız? Bu onarım için ne kadar harcama yaptınız? İhale ile mi yaptınız? Bu yüzme havuzundan kaç kişi istifade ediyor. Sade ekmek ile karnını doyuran bir ilde böyle lüks harcamaları içinize sindiriyor musunuz ? Son alarak havuzun temizleyici robotu arzulanmıştı.yenilemeyi veya arızasını giderdiniz mi kaç para harcama yaptınız ve bunu hangi kaynaktan yaptınız ?

17-Sizin sevdiğiniz polislerden mesaj

Geldiğinizden beri taşıma ruhsatlı silâhlardan bağış alıyorsunuz. Tutturduğunuza göre 10 milyar veya 15 milyar Alıyorsunuz. Peki İstanbul’da ikamet eden Şanlıurfa ile ilgisi olmayan Avukat olan kızınıza Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ruhsat şubesinden taşıma ruhsatı verdiniz mi ? Peki kızınızdan ne kadar bağış aldınız ? Bu bağış belgesini

İbraz edebilirimsiniz ? Tabii ki almadınız peki İstanbul valiliği veya nüfusa kayıtlı olduğu ilden alması gerekmiyor mu ? Şanlıurfa’da görev yapan başka bir bürokratın kızı ikamet yeri ve çalışma yeri İstanbul olsa silah taşıma ruhsatı verirmisiniz ? Bütün imtiyaz ve imkanlar sizler ve aileniz için mi?

18-İl özel idaresi memurlarından mesaj

Geçen yılda Yıllık izinde bulunduğunuzda 350 milyon liraya aldığınız Mercedesi sizin kullandığınızı İzmir ilinde görmüşler. Siz, eşiniz Ve çocuğunuz. Yıllık izinde iken Devletin aracını sizin kullanmanız doğru mu? Bunun yakıt giderlerini nasıl karşılandı. Siz karşıladınızsa bu belgeleyebilir misiniz ? Yoksa hangi kaynaktan karşıladınız ? Ayrıca ; bir valinin uzun süreli izinde olduğu dönemde devletin 350 milyarlık aracını kendisi kullanan başka bir vali gösterebilirimsiniz ? Bunun yasal olarak izah edebilirmisiniz ?

19-ŞEHİT YAKINLARINDAN MESAJ

ŞEHİTLERİN YAKINLARI ACILARINDAN GÖZ YAŞI DÖKERKEN ŞANLIURFA VALİSİ YUSUF YAVAŞCAN, EŞİ AYLA YAVAŞCAN VE KIZI CANAN YAVAŞCAN SİRKTE GÜLMEKTEN GÖZ YAŞI DÖKÜYORDU.

Hatay’ın dörtyol ilçesinde görevden dönen askeri aracı kaza yapması sonucu şehit olan Şanlıurfalı er Fevzettin Tekbalık’ın cenazesi 09.12.2007 günü akşamı Şanlıurfa’da düzenlenen tören ile defnedildi. Cenazede her zaman olduğu gibi bu vatan için canını veren askerler ve şehidin yakınları vardı. Şehit ailesini teselli etmek yine onlara düştü. Çünkü dağda,çatışmada,karalıkta,zorlukta hep onlar vardı. Devleti temsil eden Şanlıurfa Valisi Yusuf YAVAŞCAN cenazede yoktu.

Valiliği temsil edecek. Görevlen dirdigi bir Vali yardımcısı bile yoktu. Cumhurbaşkanı gül’ün mesajı taziye evine postacı getirdiği anda bir gün sonra Şanlıurfa Valisi Yusuf YAVAŞCAN merkez hayati Harrani mahallesindeki taziye ziyaretimize geldi. Vali başka bir programda olduğunu söyledi.

Ancak; bir internet sitesinde ;aynı akşam; Sirkte Şanlıurfa Valisi Yusuf YAVAŞCAN , eşi ve kızı birlikte yapılan muhteşem gösteriler ile stres atığını görünce beynim parçalandı. Evet Vali sirkte ailesi ve çocuğu ile stres atıp gözlerinden yaşlar geliyordu.

Şehidin yakınları halkın rahatı ve huzuru için bu bayrak ve bu vatan için toprağa verdikleri yakınları için karanlıkta gözyaşı dökerken Şanlıurfa valisi Yusuf YAVAŞCAN ise biricik kızı Canan Yavaşçan ile gülmekten göz yaşı döküyordu.

Şanlıurfa Günceli Facebooktan takip etmek için Tıklayınız

Şanlıurfa Günceli Twitterden takip etmek için Tıklayınız

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum