Şanlıurfa MEB\'de neler oluyor ?

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tepkiler dinmiyor.

Şanlıurfa MEB\'de neler oluyor ?

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tepkiler dinmiyor.

Şanlıurfa MEB\'de neler oluyor ?
30 Nisan 2015 - 20:06

Okulların müdür atamasından bir okulun müdürünün kız öğrencilere tacizine kadar varan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların içler acısı durumu kentte gündemden düşmüyor.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise bütün bu sorunlara karşı sesiz kalmayı tercih ediyor. Bu gün ise bir okulun öğrencileri ve aileleri İl Milli Eğitim Müdürlüğünü protesto etti.  Eylemde Bağımsız milletvekili aday Mustafa Göktaş damgasını vurdu. Göktaş,\" Milli Eğitim müdürü yanıma gelsin bu sorun çözülecek ben olayın takipçisiyim\" dedi.


Şanlıurfa GAP Anadolu Lisesi öğrencileri, aileleri ve aile birliği okulların 3 kilometre ileriye ek binaya taşınmasına karşı çıkarak Milli Eğitim Müdürlüğü Önündeki eylemine Şanlıurfa Bağımsız milletvekili adayı Mustafa Göktaş da destek verdi. Kalabalık öğrenci gurubu ve aileleri Milli Eğitim Müdürlüğü önünde slogan atarak 400 puanla girdikleri okulların bırakmak istemediklerini dile getirdiler. 
Öğrenciler, “Biz 400 puan alarak GAP Anadolu lisesine girdik, şimdi ise 3 kilometre ileride yeni yapılan ek binada sıfır puan çeken öğrencilerle bizi bir tutuyorlar biz okulumuzda kalmak istiyoruz” ifadelerini kullandılar. Öğrenciler ve veliler hiç bir yetkili ile görüşmeden Milli Eğitim Müdürlüğünden ayrıldı.

Ahmet KOLSUZ\'un Haberi

UrfaHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum