SAĞLIK HİZMETLERİ VATANDAŞIN AYAĞINA GELİYOR

SAĞLIK HİZMETLERİ VATANDAŞIN AYAĞINA GELİYOR

SAĞLIK HİZMETLERİ VATANDAŞIN AYAĞINA GELİYOR
00 0000 - 00:00

Sağlık Müdürlüğünü ziyaret edip çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Okutan, saat 19.30'da geldiği sağlık müdürlüğünden 00.00'da ayrıldı.            

            İl Sağlık Müdürlüğüne giden Vali Okutan, sağlık çalışanlarıyla tek tek tokalaşıp tanıştı. Sağlık müdürlüğü bahçesindeki Sağlık Müdürlüğüne alınan hizmet araçlarını da inceleyen Vali Okutan Sağlık Müdürü Dr. Hasan Demir’den araçlar hakkında bilgi aldı.

            Daha sonra Eğitim Tesisleri toplantı salonunda Sağlık Müdürü, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile bir araya gelen Vali Okutan, burada İl Sağlık Müdürü Hasan Demir’den tarafından slayt gösterisi eşliğinde 2009 yılı çalışmaları hakkında bilgi aldı.

            2009 yılının Şanlıurfa'da sağlıkta hamle yılı olması için çaba sarfedilmesini isteyen Vali Nuri Okutan, Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nin Eyyübiye'de hizmet veren semt polikliğinin sabah 08.00'dan gece 00.00 kadar hizmet vermesi için talimat verdi.

            Sağlık hizmetleri açısından daha az faydalanan kenar mahallerin daha çok faydalanmasını isteyen Vali Nuri Okutan, ayrıca Süleymaniye ve Eyyübiye Mahallerinde Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesince de birer poliklinik açılması için talimat verdi.

            Özellikle doktor ve hemşirelerin güler yüzlerini vatandaşlara göstermesi gerektiğini bildiren Vali Nuri Okutan, yeni uygulamaya başlanılan ve devlet hastanelerince yürütülen sağlık hizmetlerinin vatandaşların ayağına götürülmesi için çalışmaların artırılmasını ve vatandaşların bu hizmetten daha çok faydalanmasını istedi. (UrfaHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum