OSB'NİN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

OSB'NİN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

OSB'NİN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ
00 0000 - 00:00

Sorunun giderilmesi için ilk etapta Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan'la görüşen Şanlıurfa TSO Başkanı Sabri Ertekin daha sonra OSB Müdürü Remzi İnal'la birlikte Belediyeyle temasa geçerek OSB'nin su problemini çözdü.

Şanlıurfa Belediyesi Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı ile görüşen ŞUTSO Başkanı Ertekin ve OSB Müdürü Remzi İnal, TOKİ Konutlarının bulunduğu bölgede OSB'ye su verilmesi talebinde bulundu.

Yapılan görüşmede 21 Temmuz 2009 Salı gününden itibaren Şanlıurfa Belediyesinin TOKİ Konutlarının bulunduğu bölgeden OSB'ye su verileceğini belirten ŞUTSO Başkanı Ertekin “Sanayicilerimizin su sorunu Şanlıurfa Belediyemizin destekleri ile çözmüş bulunuyoruz. Bu konudaki desteklerinden dolayı Belediyemize teşekkür ediyoruz. OSB'de su kesintisinin yaşandığı günden itibaren çeşitli temaslarda bulunup iş adamlarımızın bu önemli sorununu çözmek için OSB Müdürümüzle yoğun mesai harcadık. Sanayicilerimizi zor durumda bırakan su kesintisinin kısa vadede çözmüş bulunuyoruz. Uzun vadede ise Atatürk Barajından Harran Ovasına verilen suyun tünel çıkış ağzından OSB'ye su verilmesi için Devlet Bakanımız Cevdet Yılmaz'dan gerekli desteği almış bulunuyoruz. Tünel çıkış ağzından OSB'ye su verilmesi ile bu soruna köklü çözüm bulmuş olacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum