Okutan:Şanlıurfa'ya hizmet heves değil,şereftir

12 Haziran 2009 tarihinde yayınlanan Valiler Kararnamesi ile her kesimle sorunlu olan halk tarafından yuhlanan ve istifaya davet edilen Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan merkeze alınmış ve Trabzon Valisi Nuri Okutan ile Şanlıurfa'ya atanmıştı.

Okutan:Şanlıurfa'ya hizmet heves değil,şereftir

12 Haziran 2009 tarihinde yayınlanan Valiler Kararnamesi ile her kesimle sorunlu olan halk tarafından yuhlanan ve istifaya davet edilen Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan merkeze alınmış ve Trabzon Valisi Nuri Okutan ile Şanlıurfa'ya atanmıştı.

Okutan:Şanlıurfa'ya hizmet heves değil,şereftir
31 Aralık 2013 - 23:00

Nuri Okutan 26 Haziran günü, Havaalanına oradan da Vilayete geldi. Valilik görevlileri ile daire amirleri karşılamada hazır bulundular.

Nuri Okutan’ın vilayet çevresinde bekleyen halk ile tokalaşması sohbet etmesi dikkat çekti. Son üç buçuk yıldır sıcak ilgi ve yakınlıkla karşılaşmayan halk 3,5 yıldan sonra halka yakın bir Vali ile tanışmış oldu.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan görevine başlaması nedeniyle başlama mesajı yayınladı. Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan mesajında : “Milli mücadelenin Şanlı şehri Urfa’da sizlerin arasında bulunmaktan büyük bir memnuniyet ve onur duymaktayım.Değerli Şanlıurfalı hemşerilerim;Şehzadeler şehri Trabzon’dan Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya geldiğim bu ilk günde büyük bir muhabbetle beni aranıza alıp kabul ettiğiniz için bütün Şanlıurfalı hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum.

Şanlıurfa ölümsüz değerler üretmiş, ürettiğini kendine saklamayıp insanlığa da hediye etmiş, güngörmüş, eyyam sürmüş bir şehrimizdir. Bu sebeple aranızda bulunmaktan, bu şehre hizmet imkânı verilmesinden şeref duymam tabiidir. Vali olarak bu şehirde her biri diğerinden muhteşem potansiyeller görmekteyim. Kutsal ve kutsanmış şehir olan Şanlıurfa’nın hem ülkemize hem de bütün dünyaya söyleyecek sözleri, ikram edeceği değerleri vardır. O büyük tarihi birikimi, el birliğiyle güncelleyip yeniden insanlığın hizmetine sunma sürecinin bir halkası olabilirsem, sorumluluğumu yerine getirdiğimi düşüneceğim.

Şanlıurfa, aydınlanmanın merkezi Harran’ı ve Hz. İbrahim ve diğer peygamberleri ile insanlığa ışık tutmuş bir şehirdir. Şanlıurfalılar da bunu bilmektedir.

Aziz Şanlıurfalılar;Şehrimizdeki görev sürem boyunca herkese eşit mesafede, birinin adamı olmaktan uzak, devletimin emrinde Şanlıurfalıların hizmetinde olacağımı bilmenizi isterim. Devletin çatık kaşını değil devletimin hizmet aşkını sizlere göstermek için aranızdayım. Bu sebeple Şanlıurfa’ya hizmet etme arzumuz bir heves değil, bir şereftir.

İnsanların yaşadığı kente benzemesi, kentin insan gibi mutlu olmasını sağlamakla mümkün olacaktır. Şanlıurfalılarda yaşadığı şehre benziyorlar ve mutlu, huzurlu, güvenli ve refah içerisinde yaşamaları haklarıdır.

Yöneticilik hayatım boyunca, hizmet ve ibadeti tek kavram bilme zevkiyle çalıştık. Yüce Türk Devletinin emrinde ve milletimizin hizmetinde olmaktan daha yüksek bir şeref tanımıyorum. Hedefimiz hizmetin en ideal formlarını bulmak ve işletmek olagelmiştir.

Kaymakamlığım zamanında valisi olma hayalini kurduğum Şanlıurfa Valiliğim sırasında sizlerle hep birlikte el ele vererek hedeflerimizi yükselteceğiz. Elimde sihirli bir değnek olmadığını bilmenizi isterim. Ama benimle beraber yürüyeceğine inandığım hemşerilerimin olduğuna da yürekten inanmaktayım. Şehrin gerçek sahipleri; şehrin sakinleri, eşraf ve esnaflarıdır. Şehrin değerlerini iyi analiz ederek el ele tutabilirsek çok şeyi değiştirebileceğimizi düşünüyorum. Görev sürem içerisinde mesaimi Şanlıurfalılara harcarken Şanlıurfalılardan da irfan alacağım. Beni aranıza almanızı ve kendinizden bilmenizi ister, bütün hemşerilerime selam, saygı ve sevgilerimi sunarım.” Dedi. (UrfaHA)

Şanlıurfa Günceli Facebooktan takip etmek için Tıklayınız

Şanlıurfa Günceli Twitterden takip etmek için Tıklayınız 

YORUMLAR

  • 0 Yorum