MÜMİNLER BERAT İSTEDİ

MÜMİNLER BERAT İSTEDİ

MÜMİNLER BERAT İSTEDİ
00 0000 - 00:00

Af ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı gecede günahlardan arınmak isteyen binlerce inanan camilere koştu.Gecenin manevi atmosferini solumak isteyenler, çocuğunu da yanına alıp Hz. İbrahim Peygamber'in doğduğu mağaraya ve mağaranın yanında bulunan Mevlid-i Halil ile Halilürrahman Camii'ne akın etti. 
Berat Kandili, Şanlıurfa'da da coşkuyla idrak edildi. Vatandaşlar camilere akın etti. Berat Kandili vesilesiyle, Balıklıgöl Dergah Platosundaki Mevlid-i Halil, Halillürrahman, Hasan Paşa ve Rızvaniye camilerinde düzenlenen programlarda, Kur'an'ı Kerim tilaveti, Mevlid-i Şerif, ilahiler ve dualar okundu. Cami avlularına taşan müminler, ellerini semaya açarak af ve mağfiret diledi. Yurt içi ve yurt dışından gelen misafirler, Hz. İbrahim Peygamberin'in doğduğu makam ve ateşe atıldığı yerleri ziyaret ederek bol bol dua edip buradaki şifalı olduğuna inanılan sudan içti.
Camiye akın eden vatandaşlar milletin birliği, beraberliği ve huzuru için dua ederken, yanlarında getirdikleri lokum ve şeker türü hediyeleri de birbirlerine ikram etti.(UrfaHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum