Mahkeme kararları uygulanmıyor

Mahkeme kararı uygulanmıyor. Şanlıurfa İl Özel idaresi İnsan Kaynakları Müdürü iken Hilvan İlçesine tayin edilen Ali Kılıç Şanlıurfa İdare Mahkemesine açtığı davayı kazandı ve görevine başlar başlamaz bu defa da Halfeti İlçesine Şanlıurfa Valililiğince ataması yapıldı.

Mahkeme kararları uygulanmıyor

Mahkeme kararı uygulanmıyor. Şanlıurfa İl Özel idaresi İnsan Kaynakları Müdürü iken Hilvan İlçesine tayin edilen Ali Kılıç Şanlıurfa İdare Mahkemesine açtığı davayı kazandı ve görevine başlar başlamaz bu defa da Halfeti İlçesine Şanlıurfa Valililiğince ataması yapıldı.

Mahkeme kararları uygulanmıyor
31 Aralık 2013 - 23:00

İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcıları Bülent Demir ve Sincar Işık hakkında da Valiliğin atama kararı İdare mahkemesince iptal edildi.Ancak; Valilik Gaziantep bölge İdare Mahkemesine başvurdu.

Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan tarafından ; Şanlıurfa İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcıları Bülent Demir ve Sincar Işık başka bir göreve atanmak üzere 2008 yılı Kasım ayında görevlerinden alınmış, Yerlerine ise İl Özel İdaresi Sağlık İşleri Müdürü Zeki Kaya ile Yatırım İşleri Şube Müdür Vekili Mehmet Uslu getirilmişti.

Personel Müdürü Ali Kılıç ise  Hilvan İlçe Özel İdare Müdürlüğüne, . Personel Müdürlüğüne ise Şanlıurfa İl Müftülüğünden  Bekir Engün atanmış,  Sağlık İşleri Şube Müdürlüğüne ise Mehmet Açanal, Yatırım İşleri Şube Müdürlüğüne ise Halil Kırmızı getirilmişti.

Mahalli İdareler Kontrolörlüğü, Şanlıurfa Valiliği İl Mahalli İdareler Müdür Vekilliği ve son olarak da yaklaşık 1000 kişi bulunan İl Özel İdaresi Personel Müdürlüğünü başarılı ile yürüten dürüst, çalışkan kurum içinde ve dışında takdir toplayan Ali Kılıç’ın Hilvan İlçe Özel İdaresi Müdürlüğüne atanması,

Daha önce görev yaptığı illerde Valilerin takdirini kazanan Şanlıurfa’ya atandığından beri bilgisi, tecrübesi ve çalışkanlığı ile herkesimin takdirini kazanan sevilen ve sayılan Bülent Demir; Şanlıurfa İl Özel İdaresi Müdürü iken Şanlıurfa İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığına atandı.

Demir’in Şanlıurfa’da herhangi bir göreve atanmadan adeta açığa alınması ise tepki ile karşılanmıştı.  Köy Hizmetleri İl Müdürü iken İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen Sincar ışık yaptığı çalışmalar ile takdir topluyordu. Son olarak ise Havaalanına ve civarında 26 köye Atatürk Barajından su getirmesi projesini yapmıştı. Sincar Işık’a Vali Yavaşcan’ın vilayette bir toplantıda bağırması ise dikkat çekmişti.

Şanlıurfa Valisi Yusuf  YAVAŞCAN göreve başladığından bu yana başarılı bürokratlara karşı tavrı yüzünden bir çok bürokrat il’den ayrılmıştı.  Bazıları emekli oldu. Bazıları ise mahkemeye verdi. ŞURKAV’ı yeniden canlandıran Bülent Karacan, Köylere hizmet Götürme Birliğini başarı ile yürüten Cevdet Ertürkmen, SYDV faaliyetlerini başarı ile yürüten Adil NAS, Milli Eğitim Bakanı’nın soyadı küçük ama yaptığı işler büyük dediği Mehmet Küçük eğitim öğretim açılışında Güneydoğu Televizyonunda eğitim öğretim yarın başlıyor. 400 öğrenci ders başı yapacak. Öğrencilerin kitapları masalarına olacak. Bütün kız çocuklarını vatandaşlarımız okula göndersin dediği için savunma alan Vali Yavaşcan’ın tavırları yüzünden tayin isteyerek Şanlıurfa’dan ayrıldılar.

Bayındırlık ve İskan Müdürü Ahmet Al, kendi isteği ile emekli oldu. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Nevzat Yetkin ise istifa ederek Özel Sektöre geçti. Başarılı bürokrat Şeref Şelli Adıyaman iline atandı. Tarım İl Müdürü Mehmet Altun,  Bolu İl Tarım İl Müdürlüğüne atandı. İl Özel İdare Müdür Yardımcıları iken takdir kazanan Ahmet Nacak ve Tahir Görgün ise görevlerinden alınarak yılların tecrübeli Müdürlerine hiçbir görev verilmedi ve lojmanlarından da çıkarıldı. Güneydoğu Genel Yayın yönetmeni Ömer Kapaklı’nın talebi üzerine Tarihi Mahmut Nedim Konağının restorasyonu ile teknik bilgi veren halen İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami yıldız’ın savunması alınmıştı.

Şanlıurfa Valisi  Yavaşcan’ın  işadamı Abdulgani Hartavi ile mahkemelik olması, Reha,Bayrak ve Adalet Gazetesi sahip ve yazarları ile mahkemelik olması, diğer basın kuruluşlarına kavgalı olması ise dikkat çekmişti.  Hak İş İl Başkanı Ali Uğraş ise Şanlıurfa valisinin milletvekilleri ile Şanlıurfa Belediye Başkanının arasının bozduğunu iddia etmişti. (UrfaHA)

 

Şanlıurfa Günceli Facebooktan takip etmek için Tıklayınız

Şanlıurfa Günceli Twitterden takip etmek için Tıklayınız

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum