İl Genel Meclisi Kasım son toplantısı yapıldı

İl Genel Meclisi Kasım son toplantısı yapıldı

İl Genel Meclisi Kasım son toplantısı yapıldı
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa İl Genel Meclisi, Kasım ayı son toplantısını gerçekleştirdi. Meclis, İl Özel İdaresi’nin 2012 bütçesini görüşüp, gelir ve giderleri karara bağladı. İl Özel İdaresi’nin 110 milyon TL’lik 2012 yılı geliri, Bütçe Komisyonu’nun hazırladığı ve meclise sunulan gider dağılımı oy tamamı ile kabul edildi.
İl Genel Meclisi’nin Kasım ayı son birleşimi İl Özel İdaresi’ndeki toplantı salonunda gerçekleştirildi. Mustafa Yavuz başkanlığındaki meclis, yoklama ile açılıp, bir önceki toplantıya ait tutanak özetleri okundu. Daha sonra gündem dışı yazılı ve sözlü soru önergeleri alınarak oylamalara sunuldu. Komisyonlardan gelen raporların okunmasının ardından İl Özel İdaresi’nin 2012 gelir ve gider bütçeleri görüşüldü. 2012 için Özel İdare’ye ayrılan 110 milyon TL’lik gelirin dağılımları, İbrahim Bucak başkanlığındaki Bütçe Komisyonu tarafından meclise sunuldu. Meclis Başkanı Yavuz, gelir dağılımını önce tek tek ardından da toplu olarak bütçeyi oylamaya sundu. Tüm üyelerin kabul ettiği bütçe, oy tamamı ile kabul edildi.
Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, tüm üyelerin kabul ettiği bütçe ile ilgili olarak, “Gerçekten de eşit dağılımlı bir bütçe oldu. Arkadaşlarımız çok adil davrandılar. Her ilçemize ve il merkezimize ayrı ayrı bütçeler ayırdık. 2011 yılı içerisinde elimizden geldiğince güzel hizmetler yapmaya çalıştık. 2012 yılında artık faaliyetlerimizi bu doğrultuda gerçekleştirerek önemli hizmetler yapacağız. Ben tüm meclis üyesi arkadaşlarıma katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Memleketimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun temennisinde bulunuyorum” dedi.
Diğer konuların görüşülüp karara bağlanmasının ardından, gelecek birleşimin tarih ve saatinin belirlenmesiyle oturum kapatıldı.(Haber Yusuf Güler)

YORUMLAR

  • 0 Yorum