HİZB-UT TAHRİR ÜYESİ 3 KİŞİ TUTUKLANDI

HİZB-UT TAHRİR ÜYESİ 3 KİŞİ TUTUKLANDI

HİZB-UT TAHRİR ÜYESİ 3 KİŞİ TUTUKLANDI
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa şehir merkezinde Hizb-ut Tahrir örgütü adına şehrin merkezinde 3 ayrı bölgede bildiri dağıtan 3 şahıs polis ekiplerince yakalandı ve sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Şanlıurfa Merkez  Eyyübiye, Şehitlik ve Yenişehir mahallelerinde Hizb-ut Tahrir örgütü adına bildiri dağıttığı iddia edilen 3 şahısı  yakaladı. Yakalanan şahısların üzerinde dağıtılmaya hazır çok miktarda  bildiri ele yakalandı.
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gözaltına aldıkları Hizb-ut Tahrir örgütü üyesi M. Salih Ş. (24) ,Mehmet K. (25) ve  Abdullah K'nın (25) ikamgahlarında da yaptığı aramada  (1) adet kuru sıkı tabanca ile dağıtmaya hazır  çok miktarda  bildiri yakalandı.
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgusu tamamlanan 3 kişi, dün gece adliye mercilere sevk edildi. Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığında sorgulanan  3 zanlı  tutuklanma talebiyle Nöbeti mahkemeye sevk edildi. Mahkeme ise  “örgüt üyesi olmak ve bildiri dağıtmak" suçlarından (3) kişiyi tutukladı.(UrfaHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum