Hırsızlar Yanlış Kapıyı çaldı

Hırsızlar Yanlış Kapıyı çaldı

Hırsızlar Yanlış Kapıyı çaldı
00 0000 - 00:00

Dördü çocuk 8 hırsız Diyarbakır’dan geldiler Şanlıurfa’da Güven timinde görevli polis memurunun kendilerini fark etmesi sonucu yakayı ele verdiler.

Şanlıurfa’dan Hilvan ilçesine kadar yaklaşık 100 km takip ve kovalamaca sonucu yakalanan 8 hırsızdan 4’ü polis sorgusunun ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi. Yaşları küçük olan 4 hırsızın ise Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesinde sorgulamaları devam ediyor.
Yanlış Kapı Çalınca
Hırsızlar boş evleri kontrol ederken, bir Polis memurunun evininin kapısını çaldı. Hırsız çocukların durumundan şüphelenen Polis memuru 155 Polis hattına haber verdi. Bunun üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı güven timleri şahısların gezdiği bölgeleri abluka altına aldı. Şahısları adım adım takip eden Güven timleri çocukların boş bir eve girmesi üzerine suçüstü yakaladı.
Hırsızlığı Çocuklara yaptırıyorlar
Diyarbakırdan gelen hırsızlar minibüste beklerken, Diyarbakır’da topladıkları sokak çocuklarını evlere göndererek hırsızlık yaptırdı. Cezası az diye çocukları kullanan hırsızları farkeden Polis şahısların peşine düştü.
Diyarbakır’dan Şanlıurfa’ya gelen ve 20’den fazla hırsızlıktan sabıkası olan Özkan O., Veysel G., Mehmet Emin P., Ferdi B., Fatih B., Adnan Ş., Rıdvan G. Ve Uğur U. Polisi görünce kaçmaya başladı.

50 Kilometrelik Kovalamaca
Çocuklar Polis tarafından ellerinde çaldıkları mallarla yakalanırken, araç içinde bekleyen 4 kişi sırra kadem bastı. Şanlıurfa Polisinin ısrarlı takibi sonucu kaçan hırsızların izine Diyarbakır yolunda rastlandı. Polisin dur ihtarına aldırış etmeden devam eden hırsızlar için 40 kilometre uzaklıktaki Hilvan ilçesi girişinde barikat kuruldu. Bu kez Gölcük yolundan köylere doğru kaçan şahıslar Polis tarafından yakalandı.
Hırsızların Çankaya Mahallesi ve Akbayır Mahallesinde 3 eve girerek 82 ekran TV., 1 adet hard disk,1 adet notebook ve şarj aleti, 1 adet foğraf makinesi, 1 adet volkmen kulalık, 1 adet saat, 1 adet inci kolye,2 adet altın zincir,1 adet papatya desenli ve 1 adet de Allah lafzı yazan altın kolye 2 küpe çaldıkları tespit edildi.
Polis, hırsızların aracında ve üzerinde ele geçirdiği ziynet eşyaları ve çeşitli teknoloji ürünlerini sahiplerine teslim etti.

Polis yakalıyor Yasalar serbest bırakıyor
Şanlıurfa Polisi 1 ay içinde hırsızlık suçundan 30 kişiyi suçüstü yakalayarak Adliyeye sevk etti. Yakalanan şahıslarından yarısı serbest bırakılırken, yarısı tutuklanarak cezaevine gönderildi. (UrfaHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum