her telden ayrı bir ses çıkıyor

her telden ayrı bir ses çıkıyor

her telden ayrı bir ses çıkıyor
00 0000 - 00:00

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bedelli yasasını incelediklerini belirtirken, Grup Başkanvekili Hamzaçebi, Kesinlikle iptal başvurusu yapmak için hazırlığımız yok dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasaya aykırılık tespiti durumunda Bedelli Askerlik yasasını Anayasa Mahkemesine götüreceklerini belirtirken, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Kesinlikle iptal başvurusu yapmak için bir hazırlığımız yok diye konuştu.
CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, bedelli askerlikle ilgili yasanın iptali için Anayasa Mahkemesine başvuruda bulunmayı düşündüklerini ve incelediklerini belirterek, Kesin bir şey söyleyemem. Burada eşitlik ilkesini ağır bir ihlal var demişti. Milliyetin haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Daha o konuda bir karar vermiş değiliz. Rıza Bey açıkladı. O konuyu hukukçu arkadaşlarımız inceliyorlar. Anayasaya aykırılık görülürse tabii ki Anayasa Mahkemesine götüreceğiz doğal olarak... diye konuşmuştu. Hamzaçebi ise dün Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada, farklı görüş dile getirdi.

GENEL BAŞKAN ÖYLE DEMEDİ

Bedelli askerlik konusundaki tutumuz, sürecin başından itibaren çok net şekilde bellidir diyen Hamzaçebi, Bu olanağı elde etmiş vatandaşlarımızın haklarını kaybettirecek, iptal edecek hiçbir girişimde bulunmayız. Kesinlikle iptal başvurusu yapmak için bir hazırlığımız yok. Pazartesi günkü MYK toplantısında konuyu değerlendireceğiz görüşünü ortaya koydu. Hamzaçebi, Kılıçdaroğlunun sözleri konusunda ise Eşitlik ilkesine aykırı bir durum olduğunu söyledi Kemal bey. Anayasa Mahkemesine gidilecek imasında dahi bulunmadı ifadesini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum