HASTAYI EVDE TEDAVİ ETTİLER

HASTAYI EVDE TEDAVİ ETTİLER

HASTAYI EVDE TEDAVİ ETTİLER
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk defa eve gidilerek 2 yaşlı hasta tedavi edildi.

     Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın önderliğinde evde hasta bakım hizmetini başlattıklarını belirten Eğitim Araştırma hastanesi Baş Hekimi Dr. Ahmet Çakır, “İlk defa bize Bahçelievler semtindeki 1. Arabacılar Apt. 5. katında oturan Mehmet Sakacı (75) ile eşi Adile Sakacı (74)’ın hasta oldukları çocukları tarafından bize müracaat edilerek bildirildi. Bizde Evde Bakın Aracı ile ekip olarak belirtilen adrese geldik. Ekibimizde 1 Doktor, 1 Psikolog ve 3 Sağlık çalışanı ile hastalarımızı evlerinde tedavi ettik. Doktor arkadaşlarımızla sorunlarını dinledik, tansiyonlarını ölçtük, kan tahlillerini yaptık, gerekli ilaç tedavisini başlaması için reçetelerini düzenledik. Bu hizmetteki ilk hedefimiz yılsonuna kadar 50 hastayı evde tedavi etmektir. Daha sonraki hedefimizi ise 250-300 hastayı evinde tedavi edebilmektir. Özellikle yaşlı, yürümekte zorlanan, evlerinin üst katlarda olması nedeniyle inip çıkmakta zorlanan hastalarımızın her türlü tedavilerini evlerinde yapacağız. Evde sağlık hizmetini belediye sınırları içinde olup hastaneye gelemeyen hastalarımız için uygulanmaktadır” dedi.

     Baş Hekim Dr. Ahmet Çakır, “Bu konuda Sayın Valimiz çok hassas. Dolayısıyla bize çok büyük destekleri oluyor. Sağlık Müdürlüğümüzün de bu konuda bizlere desteği olmaktadır” diye konuştu.

     Evinde tedavi edilen hastalar Mehmet Sakacı (75), 10 yıldan beri hasta olduğunu belirterek, “Hastalığım nedeniyle yürümekte güçlük çekiyorum. Tansiyon sorunum ve birçok hastalığım var. Şimdi de hastalığım artınca yerimden kalkamaz oldum. Sağ olsunlar Doktorlarımız ve hemşireler evimize kadar gelip beni ve eşimi evimizde tedavi ettiler. Allah onlardan razı olsun. Yoksa bizler hastaneye gitmekte çok zorlanacaktık. İnşallah şifa olur iyileşiriz” dedi.

     Hasta Adile Sakacı (74) da, 20 yıldan beri rahatsız olduğunu ve son zamanlarda hastaneye gidip gelmekte zorlandığını belirterek, “Bu hizmeti başlatanlardan Allah razı olsun. Bizim gibi yaşlılar için büyük bir nimettir. Herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

    Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastahanesi Evde Tedavi Hizmeti ekibinde Dr. Kemal Deveci, Psikolog Keziban Çapan ve 3 Hemşire sağlıkçı bulunuyor.(UrfaHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum