Güneş Enerjisi Kongresi Gaziantep'te yapıldı

Güneş Enerjisi Kongresi Gaziantep'te yapıldı

Güneş Enerjisi Kongresi Gaziantep'te yapıldı
00 0000 - 00:00

Güneydoğu Sanayi ve işadamlarının bir araya geleceği Rofa Solar tarafından düzenlenen Güneş Enerjisi Kongresine Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Bülent Yeşilata’da katıldı.

Enerji ihtiyacının hissedildiği her yerde projeleriyle adından bahsettiren Rofa Solar yetkilileri, Gaziantep’te sanayici ve işadamlarına projelerini anlattı. Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen kongrede güneş enerjisi konuşuldu.

Güneydoğu Sanayi ve işadamlarının bir araya geldiği ve Rofa Solar tarafından düzenlenen Güneş Enerjisi Kongresi Gaziantep Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı. Rofa Solar Genel Müdür Yardımcıları Osman Karadeniz ile Fatih Turan’ın ev sahipliğini yaptığı toplantıya Yenilenebilir Enerji Kurumu Genel Müdürü Yusuf Yazar, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı ile sanayiciler katıldı.

Enerji kongresiyle ilgili bilgi veren Rofa Solar Genel Müdür Yardımcıları Osman Karadeniz ile Fatih Turan, “Rofa Solar Temmuz 2007 yılında güneş enerjisi sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuş bir proje geliştirme, uygulama ve yatırım şirketidir. Enerji ihtiyacının olduğu her yerde güneş enerjisinden elektrik üreten sistemler kurmaktadır. Gaziantep’te düzenlediğimiz bu kongrede de kendi enerjisini üretmek isteyen sanayici ve işadamlarımıza bilgi veriyoruz” diye konuştular.

Rofa Solar Genel Müdür Yardımcısı Osman Karadeniz, güneş ışınının ve güneş enerjisi potansiyelinden faydalanmanın günümüzde üretim alanlarında vazgeçilmez hale geldiğine dikkat çekerek, “ Güneş ışınımı ve güneş enerjisi potansiyelinin belirlenmesi, yer sistemleri için kurulum bölgesinde en uygun kurulum alanının belirlenmesi, gerilim hatlarının ve trafoların incelenmesi, alanın topografik analizi ve çatı uygulamaları için eğim ve alan analizlerine kadar birçok konuda hizmet veriyoruz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum