GÖRÜNTÜDE KALMAMALI

GÖRÜNTÜDE KALMAMALI

GÖRÜNTÜDE KALMAMALI
00 0000 - 00:00

DP Şanlıurfa  İl 2.Başkanı ve Basın Sözcüsü Mustafa POLAT yaptığı yazılı açıklamada ; Ekonomi Koordinasyon Kurulu 16.cı toplantısını 18 ağustos Salı günü Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısı Sayın Ali BABACAN Başkanlığında GAP kapsamında Şanlıurfa’da yapacaktır.

Umarız ve dileriz ki bu toplantı görüntüden ibaret kalmaz Milletin derdine derman olacak icraatlar ortaya konur.

Başbakan Sayın ERDOĞAN 28 Mayıs 2008 tarihinde GAP için 12 milyarlık bir paket hazırlamıştı içi boş çıktı şimdi bundan hiç bahsetmiyor.

AKP 7 yıldır iktidar Türkiye’de ve Şanlıurfa da ciddi hiçbir yatırım yapmadı sürekli boş teneke gibi ses çıkarıyor, ülkeyi yönetemiyor, yönetir gibi davranıyor, çözüyorum iddiasıyla her şeyi büyütüyor, berbat ediyor ve ortada bırakıyor.

Helvayı yapamadılar olan malzemeyi de berbat ettiler, Örnek Urfa-Mardin yolu yol olmaktan çıkmış ölüm kuyusuna dönmüş, sürücüler “eski yolu bıraksalardı daha iyiydi, yapacaklarına daha da berbat ettiler, her gün tamircilere gidip gelmekten nefret ettik” diyorlar.

Yine Şanlıurfa-Harran çatı yolundan Harran merkeze kadar yapılması planlanan bölünmüş Duble yolun bir tarafı bitirildi diğer tarafı bitirilmedi kot farkından dolayı her gün kazalar oluyor.

Köy yolları berbat, Köylü figan ediyor Ak Partiden önceki yatırımlar yerinde sayıyor..

Organizedeki Fabrikalar ve İş yerleri bir bir kapanıyor işsizlik ve yoksulluk hızla artıyor kriz toplumda bir depresyona dönüşmüş.

Kamu-sen’in raporuna göre bir yılda 100 bin fabrika ve iş yeri kapanmış, 1 milyon 250 bin kişi işini kaybetmiş, 950 bin eve icra gelmiş, 1 yılda 1 milyon 600 bin çek karşılıksız çıkmış, 1 milyon 574 bin senet protesto olmuş.

Ülkeyi yöneten Sayın ERDOĞAN hala “Kriz teğet geçti” diyor “iflas ettim, battım” diyen vatandaşlara fırça atıyor.

Temennimiz Ekonomik Koordinasyon Kurulunda Ülkeyi ve Şanlıurfa’yı rahatlatacak güzel kararlar alınır.   Dedi. (UrfaHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum