Fehim Paşa konağı avukatlar için sahnelendi

Sosyal Belediyecilik kapsamında kültürel ve sanatsal hizmetlerini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tiyatro ekibi, 'Fehim Paşa Konağı' oyununu Şanlıurfa barosu avukatları ve aileleri için sahnelendi.

Fehim Paşa konağı avukatlar için sahnelendi

Sosyal Belediyecilik kapsamında kültürel ve sanatsal hizmetlerini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tiyatro ekibi, 'Fehim Paşa Konağı' oyununu Şanlıurfa barosu avukatları ve aileleri için sahnelendi.

Fehim Paşa konağı avukatlar için sahnelendi
02 Ocak 2017 - 11:37

Sosyal Belediyecilik kapsamında kültürel ve sanatsal hizmetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi tiyatro ekibi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatrosu Şair Nabi Kültür ve Konferans salonunda Şanlıurfa Barosu avukatları ve ailelerine için sahneledi. Sahnelenen oyuna Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özcınar, Baro Başkanı Ahmet Tüysüz, yönetim kurul üyeleri ve aileleri kakıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye teşekkür eden Baro Başkanı Ahmet Tüysüz: "Baromuz kültür komisyonu tarafından, Büyükşehir Kültür Sosyal İşler Dairesine yaptığı talep doğrultusunda Büyükşehir bize bu imkanı sağladı. Baroya bağlı avukatlarımız ve aileleri kültürel bir faaliyete bir geldik. Meslektaşımız olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye bizlere böyle bir güzellik yaptığında dolayı teşekkür ediyoruz. Son dönemlerde yaşanan olaylardan dolayı sinirlerin gerildiği bir dönemde bu tür aktivitelere ihtiyaç duyulmaktadır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. 

ŞEHİR TİYATROSU İLÇELER TURNESİNE ÇIKIYOR...

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tiyatro ekibi Hayatlı Evin Hayaleti 2 adlı trajikomik oyunu ile ilçelerde de turneye çıkacak. ekip Urfa'daki ilçelerde tiyatro sevenlerle buluşuyor. Hasan Ocakoğlu'nun yazdığı ve yönettiği, Şanlıurfa'da bir evde yaşanan trajikomik olayların konu edildiği Hayatlı Evin Hayaleti 2 oyunu, 30 kişilik oyuncu kadrosuyla Şanlıurfa'nın bütün ilçelerinde yaşayan tiyatro severlerle buluşacak. Sadece Şanlıurfa Merkezde değil İlçelerde de tiyatro oyunlarını ücretsiz sahneleyen Büyükşehir Belediyesi, sanata verdiği destekle vatandaşların takdirini topluyor, Şanlıurfa'nın eski yaşantısını ve kültürünü çok güzel bir şekilde anlatan  Şanlıurfa  Belediyesi Şehir Tiyatrosunun  programı 

İLÇELER TURNE PROGRAMI (03 OCAK - 23 MART 2017) 

    TARİH                SAAT      İLÇE             YER           

03. Ocak 2017 Salı     19.00   SİVEREK         E.CENAP GÜLPINAR GENÇLİK MERKEZİ    

10. Ocak 2017 Salı     19.00   SURUÇ           ÖĞRETMEN EVİ                              

17. Ocak 2017 Salı    19.00   HARRAN          İMKB ANADOLU LİSESİ                             

07. Şubat2017 Salı    19.00   AKÇAKALE      ANADOLU İMAMHATİP LİSESİ          

14. Şubat2017 Salı    19.00   VİRANŞEHİR   GENÇLİK MERKEZİ (İLÇE GENÇLİK SPOR)        

21. Şubat2017 Salı    19.00   BİRECİK          ENVER NEBİHE KARAATA KÜLTÜR MERKEZİ(BELEDİYE)

28. Şubat2017 Salı    19.00   BOZOVA         ÇOK AMAÇLI SİNEMA SALONU (BELEDİYE)       

07. Mart 2017 Salı    19.00   HİLVAN           MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ    

14. Mart 2017 Salı    19.00   CYLANPNAR   TİGEM SİNEMA SALONU (TARIM İŞL.MÜDÜR    

23. Mart 2017 Prşb.  19.00   HALFETİ            GENÇLİK MERKEZİ HAYATLI EVİN HAYALETİ

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum