Facebook şifrenizi kırıp hesabınıza ulaşmaya çalışanların önüne geçmek için bu önlemlere mutlaka dikkat edin

Facebook şifrenizi kırıp hesabınıza ulaşmaya çalışanların önüne geçmek için bu önlemlere mutlaka dikkat edin

Facebook şifrenizi kırıp hesabınıza ulaşmaya çalışanların önüne geçmek için bu önlemlere mutlaka dikkat edin
00 0000 - 00:00

Popüler sosyal ağ portalı Facebook, sahip olduğu milyonlarca kullanıcı yüzünden son yıllarda hackerların bir numaralı hedefi haline geldi.

En son Facebook profillerine porno fotoğraflar sızdıran hackerlar, Facebookun da güvenlik tedbirleri üzerinde daha fazla çalışmasına neden oldu.

Ancak Facebookun alacağı önlemler bir yana, kullanıcıların düşmemesi gereken çok önemli hatalar da var. Kullanıcıların bunu bilerek profillerini kullanması, Facebookun alacağı önlemlerden çok daha fazla etkili olacağı kesin.

BUNLARI YAPIN

ÖNÜNÜZE GELEN HER LİNKE TIKLAMAYIN

Facebook profillerine sızmaya çalışanların birçoğu linkleri kullanıyor. Kendini yeni bir Facebook oyunu veya uygulaması olarak gösteren bu tip linklere asla tıklanmamalı. Bu tip linkler sizi Facebook hesabınızdan çıkararak güvenilir olmayan sitelere yönlendirebilir.

TANIMADIĞINIZ KİŞİLERİ ARKADAŞ OLARAK EKLEMEYİN

Facebook bir arkadaş bulma sitesi değil; varolan arkadaşlarla bütünleşme sitesi olarak da görülebilir. O halde tanımadığınız kişileri Facebook profiline eklememekte fayda var. Zira eklediğiniz kişinin gerçek bir kişi olup olmadığı bir yana, o kişiyi tanımıyorsanız her türlü tehdide açıksınız demektir.

ARKADAŞLARINIZI YAKINDAN İZLEYİN

Arkadaş listeniz her geçen gün biraz daha kalabalıklaşıyor ve onları takip etmeniz bir hayli güçleşiyor. Her bir arkadaşınızı takip etmeniz elbette mümkün değil; ancak size şüpheli gelen bir arkadaşınız olursa onu yakından izlemeyi deneyin. Örneğin size sürekli seksi fotoğraf veya ilintili alakasız linkler gönderen bir arkadaşınız varsa o arkadaşınızla görüşmenizde fayda var.

HTTPS:// ÖZELLİĞİNİ AÇIN

Facebook güvenliğini artırmak adına Hesap Ayarlarına girerek Güvenlik bölümü altında Secure Browsingi aktif hale getirmelisiniz.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞMAYIN

Facebook güvenliğini sağlamada temel kural kendinize ait özel bilgilerinizi paylaşmamanız aslında. Kendi elinizle güvenliğinizi tehlikeye sokmak ne kadar mantıklı?

YORUMLAR

  • 0 Yorum