ESKİ TEKEL BİNASININ YERİ FEN LİSESİ OLUYOR

ESKİ TEKEL BİNASININ YERİ FEN LİSESİ OLUYOR

ESKİ TEKEL BİNASININ YERİ FEN LİSESİ OLUYOR
00 0000 - 00:00

Derslik açığının önüne bir türlü geçilemeyen Şanlıurfa’da geçtiğimiz yıllarda yıkılan TEKEL binasının yerine Fen Lisesi yaptırılıyor. Şanlıurfa’nın Sancaktar Mahallesi'nde bulunan ve 23 bin 500 metrekare alana sahip olan TEKEL Suma Fabrikası'nın bir bölümüne TOBB, ŞUTSO ve Ticaret Borsası’ ortaklaşa yaptıracağı Fen lisesinin 16 derslikli olacağı bildirildi. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin, Fen Lisesi statüsünde yapılacak lisenin 300 öğrenci kapasiteli olacağını söyledi.
Şanlıurfa TSO Başkanı Ertekin, işin toplam bedelin yüzde 75’ni TOBB’un karşılayacağını geri kalan yüzde 25’ni ise ŞUTSO ile Ticaret Borsası tarafından karşılanacağını dile getirdi.
Yaptırılacak olan Fen Lisesi içerisinde spor salonu, saha aydınlatması, voleybol ve basketbol sahaları, granit Atatürk büstü, bahçe peyzaj düzenlerinin de olacağını vurgulayan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin,  2008 yılı birim fiyatlarıyla KDV hariç toplam 7.655.956,82 TL keşif bedelli bir lise olacağını belirtti.
Şanlıurfa TSO Başkanı Ertekin, Fen Lisesi İnşaatına başlamak için Kapalı Teklif almak suretiyle, uygun bedel teklif eden istekliye “Anahtar Teslimi Sabit Götürü Bedel” esası ile yaptırılacağını aktardı. Bu işlere ait ihale dokümanı; Şanlıurfa Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğünden temin edebileceğini hatırlatan ŞUTSO Başkanı Ertekin, ihaleye gireceklerin 21 Temmuz 2009 günü saat 14.00 e kadar Şanlıurfa Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğüne evraklarını teslim etmesi gerektiğini sözlerine ekledi. (UrfaHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum