ÇELİK 13. SERGİSİNİ AÇTI

ÇELİK 13. SERGİSİNİ AÇTI

ÇELİK 13. SERGİSİNİ AÇTI
00 0000 - 00:00

Ressam Muharrem Çelik,  "Anadolu Medeniyetinden Renkli Mozaikler" adını verdiği 13. kişisel resim sergisini açtı.
Milli Eğitim Şube Müdürü, Mehmet Sarmış, Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu müdürü Mehmet Göbek, Şair Abdi İlköğretim Okulu müdürü Reşit Arı, Prof. Dr. Abdülkadir Karahan Kütüphanesi Müdürü ve Yazar Eyüp Azlal, bir çok Şanlıurfalı yazar, Türkiye Yazarlar Birliği Yöneticileri, Sendika Yöneticileri, Sivil Toplum Örgütleri Başkan ve yöneticileri,Eyyubiye Esnafları, Eğitimciler, Ev hanımları, ressam ve şairlerin ve Mozaik AVM Yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen sergiye ilgi yoğundu.
Açılışta bir konuşma yapan ressam Muharrem Çelik, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış oldukları demokratik açılımı desteklediğini bu sergininde Anadolu medeniyetinden renkli mozaikler isminin verilmesinin de bilinçli olduğunu söyledi. Anadolu’nun kültürel zenginliğinin yanı sıra dil, din, sanat, ırk çeşitliliğinin bir arada olduğunu vurgulayan Çelik geçmişte Ülkemizin bu birlikteliği koruyarak başarılı projelere imza attığını hatırlattı.
Bu anlamda, sergisinin bu tür gelişmelere katkı da bulunma amacı ile sanatını ortaya koyduğunu ve bundan sonra da bu tür çalışmalara destek vereceğini vurguladı.
Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Sarmış ise, bu serginin Urfa'nın aydınlanması ve gelişmesine büyük katkı sağlayacağı, Muharrem Çelik' in sosyal hayatta hareketliliği diğer öğretmenlere de örnek teşkil edeceğini söyledi.
Mozaik AVM Genel Müdürü Murat Belgin, Mozaik AVM olarak böyle bir çalışmanın ev sahipliğini yapmanın mutluluğunu yaşadığını Şanlıurfa’daki yerel değerlere bundan sonrada sahip çıkacaklarını, Ramazan ayı boyunca da bu serginin yanı sıra Alışveriş Merkezinde Ramazana özel bir çok etkinliğin de olacağını ( hacivat-karagöz gösterileri-fasıl-ney dinletileri vb..) vurgulayarak Ressam Çelik' i tebrik etti.
Açılış kurdelesini, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Sarmış, Şanlıurfa Vakfı Başkanı Misbah Hicri ve Kadınları temsilen Şehriban Çelik keserken ressam Muharrem Çelik' in kızları minik ressam Dilara ve kardeşi Fatma Didar kurdele tepsisini tuttu.
Açılıştan sonra Mozaik AVM tarafından bir kokteyl verildi.
Resim Sergisi Ramazan Ayı süresince Mozaik AVM 3. katta sanatseverlerle buluşacak. (UrfaHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum