Bozova AKP'de Mustafa Yaşar güven tazeledi

Bozova AKP'de Mustafa Yaşar güven tazeledi

Bozova AKP'de Mustafa Yaşar güven tazeledi
00 0000 - 00:00

AK Parti Bozova İlçe 4. Olağan Kongresinde İlçe Başkanlığına yeniden Mustafa Yaşar seçildi.
 
AK Parti İstanbul Milletvekili, Şanlıurfa Koordinatörü Harun Karaca, Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu, İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğu, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, İl Başkan yardımcılar, Erkan Sözen, Emin Demirkol, Mustafa Tuz, Uryan Arusoğlu  ve delegeler Bozova Çok Amaçlı Toplantı ve Sinema Salonunda gerçekleşen kongreye katıldılar.
 
Kongre, Divan Kuruluna Mustafa Tuz, Mehmet Talat Akay, Mehmet Eriten, Mustafa Akgün ve Mehmet Akgün’ün seçilmesi ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreye gönderdiği mesajı İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez okudu.
 
Kongrede ilk olarak konuşan Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, Bozova’da Belediye Başkanlığında iki dönemdir hizmet ettiğini ifade etti.
Hasan Arusoğlu; “AK Parti hükümetinin yaptığı hizmetler Bozova’ya çağ atlattı. Bozova’nın yol inşaatı hızla devam ediyor. Yolumuz açılınca nasıl bir hizmet olduğunu göreceksiniz. Bugün kongre dolayısıyla bir aradayız. Bu kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Seydi Eyyüpoğlu geldi. Bozova’ya hizmet ve yatırımlar için el el verdiklerini ifade eden Eyyüpoğlu; “Bu kongrenin hizmete vesile olmasını diliyorum. Bu kongremizin Bozova’ya, Şanlıurfa’ya ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Son olarak Kürsüye gelen AK Parti İstanbul Milletvekili, Şanlıurfa Koordinatörü Harun Karaca, Türkiye’nin 10 yıl öncesi ve şimdi diye ikiye ayrıldığını bunun son olarak da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Avrupa Sosyalistleri Partisi kongresi liderler oturumunda AK Parti’den övgüyle bahseden Norveç Savunma Bakanı Espen Barth Eide ile münakaşa etmesini örnek gösterdi. Norveç Savunma Bakanı Espen Barth Eide’nin gördüğü değişimleri CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ısrarla görmek istemediğini belirten Harun Karaca; “Allah gözlerini kapatmış bazı insanlar bu değişimleri görmezler.
Geçen gün Ankara’dan Afyon’a oradan da Bilecik üzerinden İstanbul’a gittik. Eskiden tek şeritli yollar vardı. şimdi ise duble yollar var. Karayolu ile yolculuk zevk haline geldi.
Yine geçen gün Şanlıurfa’dan İstanbul’a uçakla gidiyoruz. Bir vekil “Ambulans uçak hayatımı kurtardı” dedi. Güzel şeyler oluyor daha da olacak. Eksiklerimiz var ama çalışmaya devam diyoruz. Şu yollara bakın, daha doğuya gidin yollara bakın. Hastanelere bakın nereden nereye gelmişiz. İşte biz böyle çalışıyoruz. Biz AK Parti olarak şeffaflıktan ödün vermedik. Ne yaptıysak bu millet için yaptık. Biz sizin başınızı önünüze eğmedik. Nereden bir baskı geldiyse çözüm olarak aziz milletimize müracaat ettik” dedi.
Bozova kongresinin de hayırlı olmasını dileyen Karaca; “5 ay geçti yeni iktidar dönemimizde. Şanlıurfa’da yüzde 65 oy almıştık. Türkiye genelinde ise yüzde 50 ile iktidara geldik. Geçen hafta yapılan bir ankette oylarımızı yüzde 1.1 olarak daha da artırmışız. İktidarlar oy kaybeder derler ama biz milletimiz için çalıştığımız için oylarımız daima artıyor” dedi.
 
Daha sonra tek liste halinde gidilen kongrede, Mustafa Yaşar delegelerin oylarını alarak tekrar başkanlığa seçildi. (Haber Yusuf Güler)


YORUMLAR

  • 0 Yorum