Balıklıgöl'de Yoga

Balıklıgöl'de Yoga

Balıklıgöl'de Yoga
00 0000 - 00:00

Balıklıgöl’de bir araya gelen gönüllü Shuan Falun üyeleri, kentte yoga egzersizini yaptı.

Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında egzersiz yapan kadınların arasına giren poşulu, şalvarlı meraklı yaşlı bir kişi paltosuyla birlikte yoga egzersizi yaptı.

 

Zhuan Falun, Çin yogası üyeleri tarihi Balıklıgöl Anfi Tiyatro sahnesinde sabah saatlerinde 20 kişilik grupla birlikte Şanlıurfa’da yoga egzersizini yaptı. Cep telefonu eşliğinde çalınan Çin müziği ritminde uzman eğitmen Çiğdem Köklü yönetiminde grup üyelerinin vücut hareketleri ve nefes egzersizleri sırasında ortaya ilginç görüntüler çıktı. İlk kez yoga yapan bir grubu gören üzerinde poşu, şalvar ve palto bulunan 68 yaşındaki Mustafa Güneş, yoga yapan grubun arasına girerek, kendilerine gösterilen egzersizlerini yapmaya çalıştı. Yaklaşık 30 dakika süren egzersiz hareketlerinde Balıklıgöl’ü gezmeye gelenlerin, şaşkın bakışlarla yoga yapanları izleyip hareketleri cep telefonları ile görüntüledi.

 

Yoga yapan grubun arasına girmeye utanan bazı belediye işçileri ve meraklılar grubun arkasında hareketleri tekrarlamaya çılıştı. Uzman eğitmen Çiğdem Köklü, "Bu hareketler sayesinde ilaç kullanmıyoruz. Bu hareketleri, vücuda sayısız faydasıyla birlikte insanı zinde tutması nedeniyle yapıyoruz. Şanlıurfa’da böyle bir egzersizi yapmak bize ayrı bir heyecan yarattı. Artık Şanlıurfalılar’a öğrencilerimiz sayesinde bu sporu onlara aşılamak istiyoruz" diye konuştu.

 

Poşu ve şalvarıyla yoga yapan 68 yaşındaki Mustafa Güneş ise yaptığı hareketler sayesinde kendisini daha iyi hissettiğini adını ilk kez duyduğu yogayı çok sevdiğini söyledi.(UrfaHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum