BAHÇELİEVLER SEMTİ DOĞALGAZA GEÇTİ

BAHÇELİEVLER SEMTİ DOĞALGAZA GEÇTİ

BAHÇELİEVLER SEMTİ DOĞALGAZA GEÇTİ
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa da, önceki akşam 5 mahalle daha doğalgaza kavuştu. Atatürk Bulvarı’nda yapılan törenle, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Bahçelievler Mahallesi doğalgaz meşalesini ateşledi.
Bulvar üzerinde gerçekleşen törene, Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakbaba, URFAGAZ Bölge Müdürü Mustafa Erdoğdular, Şanlıurfa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Aslan, URFAGAZ çalışanları ve mahalle sakinleri katıldı.
Birkaç aydan buyana sürdürülen doğalgaz çalışması sonucunda 2.bölge olarak seçilen Bahçelievler’de yapılan testler neticesinde polietilen hattı ve servis hatları döşenen, servis kutuları konana her noktaya süratli bir şekilde gaz verilmeye başlandı.
Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba burada yaptığı açıklamasında “Doğalgazın Bahçelievler mahallesine ve Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını diliyorum, URFAGAZ müdürüne ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum, özenlikle, Bahçelievler mahalle sakinlerine vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür diliyorum. Mahalle’deki enerji hatların yeraltına alınmasıyla ilgili DEDAŞ  yetkilileriyle görüşüyoruz, mahalledeki altyapı çalışmaları da tamamlandığında, mahalle daha temiz ve çağdaş bir Bahçelievler modeli ortaya çıkacaktır” dedi.
URFAGAZ Bölge Müdürü Mustafa Erdoğdular, yaptığı açıklamasında “Gecen yıl Yenişehir semtinde 10 mahallemize doğal gazı vermiştik, bu yılda Bahçelievler ve Karaköprü beldemizde çalışmalarımız sürüyor, bugünde Bahçelievler semtinde bulunan 5 mahallemize doğalgazı vermiş bulunuyoruz. Yapmış olduğumuz bu yatırım, iki bucuk aylık bir süreci almıştır ve yaklaşık 4500-metrelik, bir hat- imalatı tamamlanmıştır” dedi.
Erdoğdular abonelik taleplerini kabul ettiklerini de belirterek “mahalleden sakinlerinden beklentimiz sokağında doğalgaz hattı varsa, gelip bir an önce, doğalgaza abone olmaları, ve bu yatırımlar sırasında bize destek veren sayın belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum, sabır anlayışlarından dolayı mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum” dedi. (UrfaHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum