Altun;Şanlıurfa'da Bakkaların Konut Sıkıntısı Bitecek

Maşuk bölgesinde TOKİ tarafından yapılmakta olan konutlar devam ediyor.

Altun;Şanlıurfa'da Bakkaların Konut Sıkıntısı Bitecek

Maşuk bölgesinde TOKİ tarafından yapılmakta olan konutlar devam ediyor.

Altun;Şanlıurfa'da Bakkaların Konut Sıkıntısı Bitecek
17 Eylül 2014 - 15:14

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun şöyle konuştu

"Yaklaşık 3 yıl önce başta Bakanımız Sayın Faruk Çelik ve o dönemin valisi Celalettin Güvenç’in katkılarıyla başlattığımız konutlarımız 100 tane 2+1 ile 50 tane 4+1 ve 350 tane 3+1  olmak üzere toplam 500 tanedir.

Şu anda bazı konutlar bitme aşamasına gelmişken bazıları ise yeni yeni temelleri atılmaktadır. teslim süresi 18 aydır. Olağan dışı bir şey olmazsa muhtemelen 2015 yılının aralık ayında teslim almamız gerekiyor. konutlar 3+1 ler 110 ile 120 metrekare arasındadır.

Isı yalıtımlı, her binada çifte asansör var, çocuk parkı, araç parkı,yeşil alanı yaz kış 24 saat sıcak su teşkilatı, ses ve ısıs yalıtımı, vs. modern olmaktadır. burada toplam 3000 konut yapılmaktadır. bunların toplam 500 tanesi üyelerimizindir.

500 tanesi Tüm emekliler derneğinin, 500 tanesi Kamu Şirket personellerinin, 500 tanesi Adliye personellerinin ve kalanları da diğer kamu kurumlarındır. Şu ana kadar henüz fiyat, peşinat ve taksitler belli olmamıştır.

Bu konudaki çalışmalar devam etmektedir. Kısa zamanda sonuçlanıp belli olduğu zaman üyelerimize bildireceğiz. Bu konutlar bittiği zaman ilimizdeki konut ve kira sıkıntısının da büyük ölçüde giderileceğine inanıyoruz.

Katkılarından dolayı Üyelerimiz adına Bakanımız Sayın Faruk Çelik’e, Valimiz Sayın İzzettin Küçük’e ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Celalaettin Güvenç’e çok teşekkür ederiz" dedi.

Şanlıurfa Günceli Facebooktan takip etmek için Tıklayınız

Şanlıurfa Günceli Twitterden takip etmek için Tıklayınız

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum