AKÇAKALE’DE TARIM KURULTAYI

AKÇAKALE’DE TARIM KURULTAYI

AKÇAKALE’DE TARIM KURULTAYI
00 0000 - 00:00

Mayınlı arazilerin temizlenmesi ve topraksız köylülere dağıtılması konusunda Öncül Köyünde Kurultay düzenleyen Ulusal Kanal televizyonu: “mayınlı arazilerin topraksız köylü vatandaşlara verilmesi konusunda görüşlerini dile getirdiler.”
 Tarım Kurultayına, İşçi Partisi Genel Kardeşlik Bürosu Başkanı Bayram Yurtçiçek, İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, Ulusal Strateji Merkezi Başkanı Emekli General Servet Cömert, Tarım İş Sendikası Ceylanpınar Şube Başkanı Hasan Ergün, Suruç Ziraat Odası Başkanı Hışman Baran ve Av. Ali Cafer Baş, Akçakale’de Birçok köy muhtarı, çiftçiler ve MHP İlçe teşkilatı Başkan Yardımcısı Halil İslamtürk katılım gösterdi.
 Yapılan Konuşmalarda Özellikle mayınlı arazilerin Genelkurmay tarafından temizlenip, o bölgede yaşayan Topraksız vatandaşlara verilmesi gerektiği vurgulandı.
   Konuşmacılardan Suruç Ziraat odası başkanı Hışman Baran; “Mayınlı arazilerin Genelkurmay tarafından temizlenip toprağı olmayan vatandaşlara verilmesi gerekmektedir. Bu bölgede yaşayan fakir ve topraksız vatandaşların %60’ı topraksızdır. Bu insanlara bu temizlenen mayınlı arazilerden verilmelidir. Yoksa bu insanlar bu bölgede mağdur kalacaklardır. Bu Toprakların Yabancılara verilmemesi taraftarıyız. Köylü vatandaşlarımızda bu konuda aynı görüştedirler.”dedi.
  
  Ulusal Strateji Merkezi Başkanı Emekli General Servet Cömert; “ Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü ile başlamak istiyorum. “Köylü şehirlinin efendisidir.” Şu anda toplanan kurultaydaki muhtarlarımız bile şu an gözümde meclisteki vekiller gibidir. Bu bölgede ilk kez tarım kurultayı düzenlenmektedir. Bizde Bu kurultayda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek için katılım gösterdik. Bu bölgedeki mayınlı arazilerin temizlenip Toprağı olmayan fakir köylü vatandaşlarımıza verilmesini istiyoruz. Sözlerimi yine Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü ile bitirmek istiyorum. Mustafa Kemal Atatürk: “Her Çiftçi ailesinin geçineceği ve çalışacağı toprağa malik olması, behemehal lazımdır.” Demiştir. Bu bağlamda tüm çiftçilerimizin mağdur edilmemesi ve mayınlı arazilerden toprağı olmayan Atatürk’ün çok önemsediği köylülere verilmesini istiyoruz” dedi.  

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin; Bu mayınlı arazilerin temizlenmesi konusunda Türkiye bunu temizleyebilecek güçtedir. 2005 yılında Genel başkanımız Doğu Perinçek Suriye’ye gitti. Suriye meclis başkanı ve çeşitli bakanlarla görüştü. Askeri yetkililerle görüştü. Suriye’de birkaç yetkili genel başkanımıza şunları söylediler: “Suriye ile Türkiye arasındaki sınırları kaldıralım. İki ülke arasında sınır olmasın biz buna varız dediler. Gerçektende Suriye ile Türkiye arasında niçin sınır var. Keşke bu sınırlar olmasa. Avrupa’da ki ülkelere bakalım mayınlı arazileri bırakın sınır bile yok. Son olarak bu mayınlı arazilerin temizlenip toprağı olmayan vatandaşlara verilmesini talep ediyorum”dedi.

HABER:İsmail Arslan/Akçakale


YORUMLAR

  • 0 Yorum