AKÇAKALE’DE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLADI.

AKÇAKALE’DE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLADI.

AKÇAKALE’DE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLADI.
00 0000 - 00:00

Altı ay önce ilki düzenlenen “kan ver hayat kurtar” kampanyasının ikincisini Akçakale belediyesi M. Selçuk Polat parkında Akçakaleli vatandaşların yoğun katılımıyla geçekleştirildi. Kampanyanın düzenlenmesini sevindirici olduğunu vurgulayan Akçakaleli vatandaşlar bu tür çalışmaların sürekli ve düzenli olmasını istediler.
                                                                           
  Bu konuda bir açıklama yapan zümrüt Eğitim kültür ve dayanışma derneği başkanı Mustafa Geçit: “Kızılay kan merkezimize yardımcı olmak amacıyla Türkiye’deki hastanelerimizde kan eksiği olduğunu duyduk. Zümrüt Eğitim kültür ve dayanışma derneği olarak insanlara yardımcı olmak amacıyla böyle bir çalışma başlattık. Bu konuda Akçakaleli vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ile karşılaştık. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Dört-beş ay öncede yine Akçakale’de böyle bir çalışma başlatmıştık. Bundan sonraki dönemlerde de bu tür çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Kampanyaya kan vererek destek olan Akçakaleli vatandaşlar ise : “bu tür kampanyalar ilçemizde her zaman düzenli olarak yapılmalıdır. Kızılay’ımız ülkemizin değişik yerlerinde kana ihtiyacı olan ihtiyaç sahibi ve mağdur ailelere ulaştırmaktadır. Dolayısıyla bu kapmaya gerçekten hayat kurtarır.” Dediler.

Haber:UrfaHA İsmail Arslan/Akçakale

YORUMLAR

  • 0 Yorum