AK PARTİ'NİN EKONOMİYE ÖNEM VERİYOR

AK PARTİ'NİN EKONOMİYE ÖNEM VERİYOR

AK PARTİ'NİN EKONOMİYE ÖNEM VERİYOR
00 0000 - 00:00

Ak Parti İl Başkanı Av. Ahmet DÜŞÜNÜR yaptığı yazılı açıklamada ; Dedeman Oteli'nde, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın başkanlığında yapılan 17. Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısına, Devlet Bakanları Cevdet Yılmaz, Zafer Çağlayan ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Tarım ve Köy işleri Bakanı Mehdi Eker, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da katılmaları bizleri sevindirmiştir.
Ayrıca TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Akın, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, TUSKON Başkanı Rızanur Meral, TÜRKONFED Başkanı Celal Baysal, Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Turgut Gür, TESK Başkanvekili Mehmet Aksak, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil'in yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşunun, kamu kurum ve kuruluşunun temsilcileri, bürokratlar, müsteşarlar katıldı. GAP kapsamındaki Şanlıurfa, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şırnak illeri Vali, Milletvekili, Belediye Başkanları, Üniversite Rektörleri, Sanayi ve Ticaret ile Esnaf ve Ziraat Odaları ve birçok Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin de yer alması bizleri umutlandırdı.
Toplantının sabah bölümünde katılımcıların sorularının alınması, öğlen sonrası sorulara verilen cevapların olumlu karşılanması toplantının ne kadar verimli geçtiğini göstermiştir.
Genelde altyapı ile ilgili problemlerin konuşulması, sulama konusunun öne çıkması, dile getirilen hususların üçte birinin suyla ilgili olması, bunlarında eğitimle aşılabileceğinin yeniden gündeme gelmesi AK Parti’nin eğitime verdiği önemi bir kez daha gözler önüne sermiştir.
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın, GAP yatırımları için 15 milyar TL ilave kaynak tahsis ettiklerini ve GAP yatırımlarının büyük bölümünün 2012 sonuna kadar tamamlanmasını planladıklarını, bölgenin büyümesinde Kalkınma Ajanslarının önemli rol oynayacağını söylemesi ve alınan kararların sonuna kadar takipçisi olunacağını belirtmesi AK Parti’nin başta Şanlıurfa olmak üzere bölgeye verdiği önemi bir kere daha göstermiştir.
Son günlerde ülke gündeminden düşmeyen ‘Demokratik Açılım’ın Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, İçişleri Bakanımız Sayın Beşir Atalay’ın koordinasyonunda devam ediyor olması ve katılımcıların tamamının da olumlu karşıladıklarını belirtip destek olmaları, başta ilimiz olmak üzere bölge illerinin yekvücut olması toplantıya katılan Bakanlarımızı mutlu etmiştir. 
     Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile Sayın Valimiz Nuri Okutan’ın 800 milyon lira değerinde 3 büyük kanaldan oluşan Aşağı Mardin Ana Sulama Kanalının temelini birlikte attıkları, sulamayla birlikte içme suyu yatırımlarının tamamlanmasıyla bölgenin 2050 yılına kadar içme suyu probleminin çözümü de AK Parti’nin ayrı bir başarısıdır. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, partimizin Türkiye’nin menfaatine gerekenin yapıldığını söylemesi, yatırımların gelmesiyle birlikte iş ve aş derdinin aşılması da ekonomik rahatlamayı sağlayacağı, yöre halkının refahı ile birlikte ülke refahının da sağlanacağını söylemesi de AK Parti’nin ekonomiye verdiği önemi perçinlemiştir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum