AK PARTİNİN 8.KRULUŞ YILDÖNÜMÜ

AK PARTİNİN 8.KRULUŞ YILDÖNÜMÜ

AK PARTİNİN 8.KRULUŞ YILDÖNÜMÜ
00 0000 - 00:00

Ak Parti İl Başkanı Ahmet DÜŞÜNÜR yaptığı yazılı açıklamada  Türk siyasal yaşamına damgasını vuran Adalet ve Kalkınma Partisi, daha kurulma aşamasında, halkın gönlünde taht kuran, bir kitle hareketi olarak ortaya çıkmıştır. 14 Ağustos 2001 tarihinde büyük bir heyecan ve beklentiyle kurulan ve kurulduğu andan itibaren Türkiye Partisi olan AK Parti, bu gün Türkiye Partisi olmanın sekizinci gurur yılını yaşamaktadır.

            AK Parti, Türk siyasetine yalnızca yeni bir parti olarak katılmadı. Kurulduğu günden itibaren, “siyasi ahlak”, “erdem”, “önce millet” ve “parti içi demokrasi anlayışıyla” Türk siyasi hayatına yüksek bir değerler manzumesi kattı.
            Partimiz milletimizden aldığı güç ve enerjiyle ülke sorunlarını bir bir çözmeye başladı. Önüne çıkan ve yıllardır biriken dev meseleler sorun olmaktan çıkmaya başladı.

Kamu yönetiminde israfa ve kırtasiyeciliğe son verildi, yolsuzluk kanalları kapatıldı. Artık siyaset bir rant dağıtım aracı olmaktan çıktı. Milletimiz imkânları yine milletimizin hizmetinde kullanılıyor.

 AK Parti hükümetleri müreffeh bir yaşam için ciddi adımlar attı ve her geçen gün yenilerini atıyor. Ekonomik göstergeler Cumhuriyet tarihinin en iyi tablolarından birini ortaya koyuyor. Sağlanan siyasi istikrar ve güven ortamıyla birlikte göstergelerde tarihi ve rekor düzeyde iyileşmeler elde edildi. Türkiye'de neredeyse 40 yıl boyunca bir neslin adeta kâbusu haline gelen enflasyon, ilk kez AK Parti iktidarı ile tek haneli rakamlara geriledi. Kişi başına düşen milli gelir 9 bin dolara ulaştı. Faiz oranlarının düşmesiyle yatırım, üretim ve istihdam arttı. İhracatımız 120 milyar dolara ulaştı.

Yaşanan bu gelişmelerle Türkiye, artık gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen bir ülke haline geldi.           Değerli halkımız için, yavrularımız için, gelecek nesiller için,  barış ve kardeşlik duyguları içerisinde Türkiye’yi aydınlık bir geleceğe taşımaya kararlıyız.

            Geçmişteki siyasi partilerin hayallerinden bile geçemeyenleri, halktan aldığı büyük teveccüh ile yedi yıl gibi kısa bir sürede yapabilmiş olmanın, aydınlık, müreffeh, huzurlu, güçlü ve dünyada söz sahibi bir Türkiye olmanın haklı gurunu taşıyan Adalet ve Kalkınma Partisinin sekizinci kuruluş yıldönümünü kutlarken, vatandaşa hizmet anlayışı içerisinde, milletin hizmetkârı olarak, halkı ile el ele,  gönül gönüle daha nice sekizinci ak yıllara ulaşmak dileği ile.Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum