AK Parti Suruç İlçe Başkanlığında Demirbilek dönemi

AK Parti Suruç İlçe Başkanlığında Demirbilek dönemi

AK Parti Suruç İlçe Başkanlığında Demirbilek dönemi
00 0000 - 00:00

AK Parti Suruç İlçe 4. Olağan Kongresinde İlçe Başkanlığa Bekir Demirbilek seçildi. 
 
AK Parti İstanbul Milletvekili, Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Güneydoğu Koordinatörü Nurettin Nebati, Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu, İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, İl Başkan yardımcılar, İsa Kızıldemir, Metin Çadırcı, Mustafa Yavuz, Emin Demirkol, Mehmet Ayneli, Mehmet Eriten ve delegeler Suruç Vali Ziya Çoker İlköğretim Okulu konferans salonunda gerçekleşen kongreye katıldılar.
 
Kongre, Divan Kurulu Metin Çadırcı, Mustafa Yavuz, Mehmet Ayneli, Necdet Kılıç ve Emin Yağmurlu’nun seçilmesi ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
Suruç’u kucaklayacak ve hizmet noktasında gayret göstereceğini belirten Bekir Demirbilek; “Bu bir bayrak yarışıdır. AK Parti İlçe Başkanlığını herkesin onurla üstleneceği bir görevdir. Bu görevi onurla yapan geçmişteki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Daha sonra kürsüye gelen Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu ise Suruç’ta yerel anlamda hizmet eksikliğin hissedildiğini belirtti. Eyyüpoğlu; “Suruçlular bunu hak etmiyor. Suruç’a yine AK Parti olarak hizmet getiren bir başbakanımız var. AK Parti Milletvekilleri ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hepimiz sizi çok seviyoruz. Yerel seçimde Suruçlular hizmete oy verecek. Ama şunu da belirteyim. Biz siyaseti hizmete sokmadık. Hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu seçiminde daha iyi hizmete vesile olmasını diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 
Burada bir konuşma yapan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Güneydoğu Koordinatörü Nurettin Nebati, AK Partinin hizmetlerini anlattı. Viranşehirli olduğunu ve ilk ilçe seçimin Suruç’ta yapılmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Nurettin Nebati; “AK Parti hizmetin adresidir. 3 kez seçimi üst üste kazanarak seçimi bunu belgelemiştir. Genel seçimlerde AK Parti Şanlıurfa’da büyük bir başarı sergiledi. Bunu önümüzdeki yerel seçimlerde de göstermeliyiz. Suruç’ta hizmet eksikliği var. Suruç’u AK Parti hizmet ile tanıştırmalıyız. AK Parti belediyeciliği ile tanıştırarak Suruç’u hak ettiği yere getirmeliyiz. Birlikte çalışmalıyız. Herkes elini taşın altına koymalı. Bu hizmetin isimsiz kahramanları var. İl, ilçe başkanı olmayabilirsiniz ama bu hizmette çalışabilirsiniz. Yerel seçimlerinde kapı kapı dolaşarak tüm halkımızla tokalaşmalısınız. Tutmadığınız hiçbir el, kapısını çalmadığını hiçbir seçmen AK Partinin değildir. Suruç, güçlü olursa Şanlıurfa güçlü olur, Şanlıurfa güçlü olursa Ankara güçlü olur, Ankara Güçlü olursa Gazze ve Mısır güçlü olur. Mazlumlara uzanan el güçlü olur” dedi.
Nebati; “Yapılan kongrenin Suruç’a, Şanlıurfa’ya ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Daha sonra tek liste halinde gidilen kongrede, Bekir Demirbilek delegelerin oylarını alarak başkanlığa seçilsin. (Haber Yusuf Güler)


YORUMLAR

  • 0 Yorum