AİLESİ PERİŞAN

AİLESİ PERİŞAN

AİLESİ PERİŞAN
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa'da, önceki gün öğlen saatlerinde arkadaşı ile serinlemek için DSİ’ ye ait sulama kanalına giren ancak akıntıya kapılarak kaybolan 17 yaşındaki İsa Aslan hala bulunamaması, ailesini perişan etti.
29 Temmuz 2009 Çarşamba günü Atatürk Barajı'nın suyunu Harran Ovası'na taşıyan 17 metre derinliğindeki sulama kanalına arkadaşlarıyla gelen 17 yaşındaki İsa Aslan, bir müddet sonra havanın sıcak olmasından dolayı serinlemek için sulama kanalına girdi. Kanalda  biraz açılan ve demir korkuluklardan uzaklaşan genç suyun akıntılı olmasından dolayı suda aniden gözden kaybolmuştu. Arkadaşları ve çevredeki vatandaşların yaptığı bütün arama çalışmaları sonuçsuz kalması üzerine Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü sualtı polislerine haber verildi.
Olay yerine gelen dalgıç polisler, 3 saat yaptıkları aramada İsa Aslan'ın cesedine ulaşamayınca çalışmaya son verdi. Aslan'ın yakınları sabahın ilk ışıkları ile birlikte sulama kanalında nöbet tutmaya başladılar. İsa Aslan, tüm aramalara rağmen ulaşılmaması, ailesini ve akrabalarını perişan etti. Aradan 24 saat geçmesine rağmen dalgıç ve sivil savunma ekiplerinin biraz daha ağırlık verilmesini isteyen İsa Aslan’ın yakınları ‘Devlet bazı yerlere bütün imkanlarını seferber ediyor da buraya niye böyle bir şey yapmıyor. İllaki zengin birinin bu kanalda kaybolması mı gerekiyor’ diye sitemde bulundu.
BENİM ÇIĞLIĞIMI NİYE KİMSE DUYMUYOR
Oğlunun bulunmasını isteyen ve konuşması sırasında gözyaşlarını tutamayarak Kürtçe ağıtlar yakan 60 yaşındaki baba İsmail Aslan, “Allah rızası için benim yavrumu neden bulunamıyor. Fakir bu kadar mı düşkün oluyor? Zengin olunca herkes seferber oluyor. Benim çığlığımı niye kimse duymuyor? Aynı yerde iki yavrumu kaybettim. Benim çocuğum sağsa da ölü ise de bulun” şeklinde konuştu.
AYNI YERDE ANI KADER
Bu arada kaybolan ve cesedine henüz ulaşılamayan İsa Aslan’ın 10 yıl önce 18 yaşında olan ağabeyi Halil’in de aynı noktada boğularak yaşamını yitirdiği öğrenildi. İki kardeşin yan yana çekindikleri fotoğrafı ellerinde tutarak, öpüp gözyaşı döken yakınları böyle bir acı tesadüfü Allah kimseye göstermesin temennisinde bulundular. Kanalda şu ana kadar Aslan’a ulaşılamazken, su altı polisleri akıntının fazla olmasından dolayı arama çalışmalarını yarın sürdürmeyi kararlaştırdı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum