AB BİLGİ YARIŞMASINA HAZIRLANIYORLAR

AB BİLGİ YARIŞMASINA HAZIRLANIYORLAR

AB BİLGİ YARIŞMASINA HAZIRLANIYORLAR
00 0000 - 00:00

Bu yıl AB Bilgi Ağı içerisindeki 16 ilden lise öğrencilerinin katılımıyla ulusal bir düzeye kavuşan Avrupa Bilgi Yarışması 2009 Finali, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Marc Pierini’nin katılımlarıyla 30 Haziran’da Ankara Hilton Oteli’nde gerçekleşmişti. Önümüzdeki yıl gerçekleşecek Avrupa Bilgi Yarışması’na Şanlıurfalı öğrencilerin de katılması için ŞUTSO AB Bilgi Bürosu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte koordineli bir şekilde çalışacak.

 

AB Bilgi Büroları Ağı’na 28 Mayıs 2009 tarihinde katılan ŞUTSO AB Bilgi Bürosu yarışmalar için Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yürütecek. İl çapında düzenlenecek yarışmalarda önce il birincisini belirleyecek olan ŞUTSO AB Bilgi Bürosu, daha sonra il birincisi olan okulun Avrupa Bilgi Yarışması’nda Şanlıurfa’yı finalde temsil etmesini sağlayacak

 

Avrupa Bilgi Yarışması’nda ne gibi soruların öğrencilere yöneltildiği konusunda bilgi veren ŞUTSO AB Bilgi Bürosu Koordinatörü Nimet İnce, yarışmaya katılan okullara AB, AB tarihi, AB kurumları, coğrafyası ve kültürü ile Türkiye-AB ilişkileri ve insan hakları, inovasyon, çevre gibi AB politika ve programları hakkında soruların yöneltildiğini hatırlattı.

 

Şanlıurfalı öğrencilerin de bu yarışmaya katılması gerektiğini dile getiren ŞUTSO AB Bilgi Bürosu Koordinatörü İnce,  söz konusu yarışmada bu yıl birinci olan takımın Brüksel ve Prag seyahati ile ödüllendirildiğini dereceye giren diğer öğrencilere de netbook bilgisayar ve dijital fotoğraf makinesini içeren çeşitli ödüller verildiğini aktardı. ŞUTSO AB Bilgi Bürosu Koordinatörü Nimet İnce, Ankara’da yapılan 2009 Avrupa Bilgi Yarışması sayesinde de başkent Ankara’yı ilk kez ziyaret eden öğrencilerin Anıtkabir’i, Ankara Kalesini, Anadolu Medeniyetleri Müzesini ve ODTÜ Bilim Teknoloji Müzesini görme şansına yakaladığını sözlerine ekledi (UrfaHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum