Ertekin “ Gezi Çok Verimli Geçti”

Ertekin “ Gezi Çok Verimli Geçti”

Ertekin “ Gezi Çok Verimli Geçti”
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Üyeleri, gezi ve incelemelerde bulunmalarının ve ŞUTSO – Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Kardeşlik Protokolünün imzalanmasının ardından Şanlıurfa’ya döndü. Başkan Ertekin “2 gün süren incelenmelerin çok verimli geçtiğini belirterek bu vesileyle inşallah Bursa ile ticaret ilişkilerimiz de el birliği ile artar” dedi

 

Kasım Ayı Meclis Toplantısını Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile beraber Bursa’da yapmak, gezi ve incelemelerde bulunmak, ardından kardeşlik protokolünü imzalamak üzere yaklaşık 40 kişilik bir heyet ile Bursa’ya çıkarma yapan ŞUTSO Meclis Üyeleri Şanlıurfa’ya döndü. BTSO tarafından belirlenen sanayi tesislerini gezen, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve işadamları Derneği (DOSABSİAD) Merkezinde incelemelerde bulunan heyet, yapılan çalışmalarla ilgili bol bol not aldı. BTSO ile ŞUTSO ortak meclis toplantısı gerçekleştirilmesinin ardından kardeşlik protokolü imzalandı. İmalat sanayi başta olmak üzere birçok sektörde üretim yapan firma sahiplerinden oluşan ŞUTSO meclis üyeleri hem Bursa ticaret sektörleri hakkında bilgi sahibi oldu hem de Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile kurulmuş olan sıcak ilişkileri kardeşlik protokolüyle taçlandırdı.

 

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Ertekin şunları söyledi: ‘2 gün süren incelenmelerin çok verimli geçtiğini öncelikle belirtmek isterim. Şanlıurfalı işadamlarımız Bursa ile ilgili yeni bilgiler elde ettiği kanısındayım. Bursa Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biri, burada işadamlarımız ikili diyaloglar oluşturdu. İnşallah bu diyalog işbirliğine kadar, ortaklıklara kadar gider. Bu geziyi bu maksatlarla gerçekleştirdik. Ayrıca Bursa’daki işadamlarıyla yaptığımız görüşmelerde Şanlıurfa’nın çok büyük fırsatları içeren bir şehir olduğunu, Şanlıurfa’da yapılacak yatırımların da en iyi şekilde değerleneceğini, ilimizdeki toprakların yarısından fazlasının sulanabilir alandan oluştuğunu, 2012 sonu itibariyle 500 bin hektar alanımız sulamaya açılacağını ifade ettik. Turizmin de en az tarım kadar getirisi olduğunu her fırsatta dile getirdik. Şanlıurfa’da Göbeklitepe’nin varlığını, 11 peygamberin bu topraklara ayak bastığını bu durum ile Türkiye ve dünyanın en önemli inanç merkezlerinden biri olduğunu aktardık. Bursalı işadamlarının Şanlıurfa’da iş ve yatırım yapmalarıyla ilgili her türlü desteği vereceğimiz ifade ettik. Umarım sağlanan bu sıcak diyalog ve İmzalanan kardeşlik protokolü hepimize hayırlar getirir. İnşallah bu vesileyle Bursa ile ticaret ilişkilerimiz el birliği ile artar” dedi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum