Dostları Sıtkı Barut'u unutmadı

Dostları Sıtkı Barut'u unutmadı

Dostları Sıtkı Barut'u unutmadı
00 0000 - 00:00

Geçtiğimiz hafta genç yaşta hayata veda eden Avukat Sıtkı Barut’u Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki dostları unutmadı. Merhumun ruhuna önceki akşam mevlüt okutuldu.

28 Aralık tarihinde Ankara’da kaldığı otel odasında kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Şanlıurfa’nın genç Avukatlarından Sıtkı Barut için dostları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) mevlid okuttu.

 

Dün saat 16.00’da Lefkoşa Selimiye Camii’de gerçekleşen mevlide, Barut’un KKTC’deki dostları ve Şanlıurfalı öğrenciler katıldı.Mevlid’de Sıtkı Barut’un kuzenleri de hazır bulundu.

Camiinin girişine Barut’un fotoğrafının asılması da dikkatlerden kaçmadı.

 

Yaklaşık bir saat süren Mevlid-i Şerif’te ülkenin önde gelen hocaları Barut için duaların yanı sıra birbirinden güzel ilahilerde seslendirdi.

Mevlide yüze yakın insanın katılması da dikkatlerden kaçmadı. Mevlidin sonunda Barut’un kuzenleri konuklara özellikle Urfa’ya özgü Mırra ikramında bulundu ayrıca 600’e yakın Yasin dağıttı.Gül Su’yu ile uğurlanan konuklara ayrıca, Av. Barut’un en sevdiği yiyeceklerden çiğ köfte de ikram edildi.

Duygu dolu anların yaşandığı tören sonunda Barut’un KKTC’deki dostları duygularını açıklamada zorluk çekerken, ailesine taziyelerini bildirdi.


Sıtkı Barut’un arkadaşları tarafından açılan sosyal paylaşım sitesi  Facebook sayfasında yapılan; “Bize Urfa’yı Sevdiren Adam; SITKI BARUT’için Mevlid-i Şerif Daveti” başlığı ile duyuru açılmış, okutulacak Mevlid-i Şerif’e Ada genelinde tüm dostları, sevenleri ve vatandaşlar davet edilmişti.(UrfaHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum