Bilal Erdoğan Şanlıurfa?da TÜGVA binasının açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Şanlıurfa’da Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği binasının açılışını yaptı.

Bilal Erdoğan Şanlıurfa?da TÜGVA binasının açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Şanlıurfa’da Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği binasının açılışını yaptı.

Bilal Erdoğan Şanlıurfa?da TÜGVA binasının açılışını yaptı
02 Nisan 2017 - 14:44

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Şanlıurfa’da TÜGVA İl Temsilciliği binasının açılışını yaptı. Erdoğan’a TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet de eşlik etti. Şanlıurfa’ya sabah saatlerinde gelen Erdoğan, Balıklıgöl’ü ziyaret ettikten sonra STK temsilcileriyle buluştu. Kahvaltıdan sonra Büyükşehir Belediyesi ve Valiliği ziyaret eden Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Vali Güngör Azim Tuna ile görüştükten sonra açılışın gerçekleştirileceği Rabia Meydanı'na gitti. Erdoğan, burada Haliliye Belediyesinin mehter takımı tarafından “Dik dur eğilme” marşıyla karşılandı.
TÜGVA İl Temsilciliği binasının açılış töreninde konuşan TÜGVA İl Temsilcisi Bekir Bekiroğlu katılımcılara teşekkür ederken, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet ise Şanlıurfa’nın manevi ikliminin geleceği ve 16 Nisan'daki referandumu bereketlendirmesi dileğinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de, 624 bin öğrencinin olduğu Şanlıurfa’da sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını desteklediklerini belirtti. Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ise amaçlarının geleceği emanet ettikleri gençlere bu günün gerektirdiği ilim ve irfan ne varsa vermek, dünyada iyilik ve adalet için çalışacak, çarpışacak, bu uğurda canını verecek bir nesil yetiştirmek olduğunu söyledi.
TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ise konuşmasında 16 Nisan'da yapılacak referanduma değindi.

"Bu Tayyip Erdoğan meselesi değil"
16 Nisan'da yapılacak referandumun ülkenin geleceği için çok önemli olduğunu söyleyen Bilal Erdoğan, “Bugün burada Türkiye Gençlik Vakfımızın çok güzel bir hizmet binasının açılışını yapacağız. Gelecek gençlerimizin elleri üzerinde yükselecek, buna hiç şüphe yok. Peki geleceğimiz üzerinde sadece tankı, topu, tüfeği olduğu için istediği zaman irademiz üzerine, yönetimimize el koyan darbeciler mi egemen olsun, yoksa bizim seçtiklerimiz mi egemen olsun. 200 yıldır üzerimizde öyle planlar kurdular, icra ettiler ki bu milleti inancından kopartmak istediler, bu milleti dininde kopartmak istediler, bu milleti kültürsüz bırakmak istediler, basit bir batı taklidi olmayı bize reva gördüler. Gençler bunu kabul ediyor mu. Şimdi geleceğimizi 15 Temmuz'da Çanakkale ruhunu yeniden yaşadık mı, yaşadık. Şimdi geleceğimizi 15 Temmuz'da Çanakkale ruhuyla yeniden inşa etmeye var mıyız. Evet diyor muyuz. 16 Nisan'da evet diyerek işte bağımsızlığımız üzerinde emelleri olanları sandığa gömeceğiz inşallah, evet mi. 16 Nisan'da halkın iradesiyle yönetimimiz arasındaki aracıları tasfiye ediyoruz. Bürokratik vesayeti tasfiye edeceğiz. Yargının vesayetini değil, tarafsızlığını ve bağımsızlığını egemen kılacağız. Sermaye sahiplerinin siyaset üzerindeki tahakkümünü yıkacağız. Darbecileri, onların ağababalarını, ele başlarını, hepsini inşallah 15 Temmuz'da nasıl yere yıktıysak, 16 Nisan'da da sandığa gömeceğiz. Bu mesele partizanlık meselesi değil, Tayyip Erdoğan meselesi hiç değil ama Tayyip Erdoğan gibi halkıyla birlikte tankları, darbecileri yenen bir lider varken bu değişikliği Allah’ın izniyle yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum