AKP Kongresinde Suriye uyarısı

AKP Kongresinde Suriye uyarısı

AKP Kongresinde Suriye uyarısı
00 0000 - 00:00

AK Parti Akçakale İlçe 4. Olağan Kongresinde İlçe Başkanlığına Hikmet Başak seçildi. Kongreye Milletvekili Halil Özcan’ın Suriye konusunda uyarıları damgasını vurdu

AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti Şanlıurfa Koordinatörü Harun Karaca, Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu, Halil Özcan, İl Başkan vekili Erkan Sözen,İl Teşkilat Başkanı İsa Kızıldemir, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, İl Başkan yardımcısı Mehmet Büyükfırat, İl Yönetiminden Faruk Toptan, Cemil Çadak, Mehmet Eriten, Abdülkadir Karacabey ve delegeler Akçakale Yatılı İlköğretim Bölge Okulu salonunda gerçekleşen kongreye katıldılar.
Kongre, Divan Kuruluna Cemil Çadak, Faruk Toptan ve Mehmet Eriten’in seçilmesi ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreye gönderdiği mesajı İl Başkan vekili Erkan Sözen okudu.
Kongrede ilk olarak konuşan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Kongrenin Akçakale’ya hayırlı olmasını temenni etti.
Daha sonra kürsüye Seydi Eyyüpoğlu gelerek konuştu. Eyyüpoğlu; Çalışmalarımız süratle devam ediyor. Dün Bakanımızla birlikte Ankara’da bir araya gelerek Şanlıurfa sorunlarını masaya yatırdık. AK Parti olarak da hep birlikte çalışıyoruz. Milletvekilleri olarak, İl, İlçe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, İl Meclisi, Belediye Meclisi üyeleri ile birlikte Şanlıurfa için çalışıyoruz. Bugün de Akçakale ilçemizin kongresini gerçekleştiriyoruz. Şimdiye kadar çalışan arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz. Yeni yönetime başarılar diliyoruz” dedi.
Halil Özcan ise kongrenin Akçakale’ye hayırlı olmasını dileyerek, Suriye’den gelen vatandaşlar konusunda Akçakalelilere misafirperverliğinizi gösterin uyarısında bulundu. Özcan; “Maalesef komşumuzda çok nahoş olaylar olmakta. Oraya mecburen giden vatandaşlarımız kötü muameleye tabi tutma girişimleri oldu. Oradaki baskıcı Baas rejimi maalesef yanlış işler yapmaktadır” dedi.
Son olarak Kürsüye gelen AK Parti İstanbul Milletvekili, Şanlıurfa Koordinatörü Harun Karaca, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelliler günü kutlayarak “Allah sabırlar versin” dedi.
Harun Karaca sözlerini şöyle sürdürdü; “AK Parti hükümeti Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok hızlı çalışıyoruz. Başbakanımız Van depreminden 6 saat sonra bölgeye gitti. Başbakanımızı televizyonda izlerken yoruluyoruz. Sabah bir yerde, öğle bir yerde akşam bir yerde bulunuyor. Kurulduğumuz günden beri 3 genel seçim yaşadık ve her seçimden oylarımızı yükselterek çıktık. Dünyada iktidarda olup üst üste oylarını artırarak iktidar olan başka bir parti yok. Biz bunu başardık. Çünkü biz her aldığımın oyun vebalini omuzlarımızda hissederek durmadan çalıştık. Şimdi durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Akçakale son seçimlerde yüzde 85 oy aldı. Önümüzdeki yerel seçimde ise hedef yüzde 90 olacak. Allah birliğimizi bozmasın. Kongremiz hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
Daha sonra tek liste halinde gidilen kongrede, Hikmet Başak delegelerin oylarını alarak başkanlığa seçildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum