AK Parti heyetinden saldırıya uğrayan hacılara ziyaret

AK Parti heyetinden saldırıya uğrayan hacılara ziyaret

AK Parti heyetinden saldırıya uğrayan hacılara ziyaret
00 0000 - 00:00

AK Parti Şanlıurfa Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit ve beraberindeki heyet, kutsal topraklardan dönerken Suriye’de saldırıya uğrayan hacıları ziyaret etti.
AK Parti Şanlıurfa Merkez ilçe Başkanı Mustafa Zahit ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa’ya dönen hacılardan Mehmet Ökkeş’i ziyaret etti. Hacılara geçmiş olsun dileğinde bulunan Zahit, "Suriye’de yönetimle halk arasında ciddi problemler yaşanıyor. Bu süreçte karayoluyla dönen hacılarımıza askerler tarafından fiili saldırıda bulunulmuştur. Çok şükür kaybımız yoktur. Ancak Mehmet Ökkeş kardeşimiz, düzenlenen silahlı saldırıda yaralanmıştır. Kendisine çok büyük geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" dedi.
Saldırıda yaralanan hacı Mehmet Ökkeş, "Yanlış yola girmiştik ve yolumuzu kaybetmiştik. Bunun içinde Suriye askerlerinden yardım istedik. Onlarda bize hakaret ederek, bizi tartaklamaya başladılar. Daha sonra araçlarımıza silah sıkarak araçlarımızı taradılar. Bizlerde kendimizi korumak için yanımızda bulunan çelik tencere çaydanlık gibi eşyaları siper aldık. Kurşunlar çelik tencereye isabet ettiği için kurtulduk. Ancak aracımızın şoförü ve ben yaralandım. Daha sonra oradan kaçarak Hatay’a geçtik. Ben
ve Şoför arkadaş yaralı olduğumuz için bizi hemen hastaneye kaldırdılar. Bizler, hacıyız Allah’ın evinden geliyoruz. Bize böyle davranmamaları lazımdı. Ama bunu yapanlar insan olamaz. Şuan memleketimize döndüğümüz için çok mutluyuz" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum