Ana Sayfa Ekonomi Yerli bıldırcınlar kasap ve şarküterilerde yerini alacak

Yerli bıldırcınlar kasap ve şarküterilerde yerini alacak

Giriş Tarihi: 30 Kasım -0001 Çarşamba 00:00
Yerli bıldırcınlar kasap ve şarküterilerde yerini alacak

 Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde üç kardeş, hobi olarak besledikleri bıldırcınların etinden ve yumurtasından faydalanacak.
Evlerinin bodrum katında yaptıkları kümeste bıldırcın besleyen Ömercan, Göktan ve Tunahan Neni isimli kardeşler, yetiştirdikleri hayvanların eti ve yumurtasını kasap ve şarküterilere pazarlayacak. Siverek’te bıldırcını yeni bir sektör haline getirmeyi hedefleyen Neni kardeşler, şuan bıldırcın sayısının 150 olduğunu ama ileride bu sayının bine ulaşacağını söylediler. Bıldırcın yumurtasının ve etinin oldukça faydalı ve vitamin deposu olduğunu belirten Ömercan Neni, "Bıldırcın yumurtası, tavuk yumurtasına
göre 5 kat fazla fosfor, 8 kat fazla demir, 6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9 kat fazla protein içermektedir. Bıldırcın yumurtası, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olan bir protein deposudur. Avrupa’daki doktorlar, yıllardır solunum yolu ve astım gibi sorunların yol açtığı rahatsızlıkların tedavisini hep bıldırcın yumurtası yardımı ile yapmaktadırlar" dedi.

www.sanliurfagazetesi.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık