Ana Sayfa Eğitim Urfa Kuran-ı Kerim Okuma Yarışmasında 3.Oldu

Urfa Kuran-ı Kerim Okuma Yarışmasında 3.Oldu

Türkiye genelinde her yıl düzenlenen ‘Kuran-ı Kerimin Yüzüne Okuma Yarışması’ bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığının onayı ile Şanlıurfa’da düzenlendi.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2015 Perşembe 22:30
Urfa Kuran-ı Kerim Okuma Yarışmasında 3.Oldu

8 ilden 16 çocuk katıldı. Etkinlik Haliliye İlçesine bağlı Fatih Sultan Mehmet Camii’nde gerçekleşti.

Her yıl düzenli olarak yapılan etkinlik bu yıl Şanlıurfa’da düzenlendi. Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık’ında katıldığı etkinlikte dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Erkekler kategorisinde 1. olan öğrenci Hatay’dan Ali Aksoy olurken,

Kızlar kategorisinde ise 1. olan öğrenci Kahramanmaraş’tan Şerife Nur Kazmacı oldu.

Şanlıurfa’da erkekler kategorisinde dereceye giren olmazken kızlarda ise Ravşan Yardımcı 3. oldu. Şanlıurfa’da düzenlenen Kuran okuma etkinliğine katılım az oldu.

Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık:

“Bu yılda bölgemizde Adana, Adıyaman Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye ve Şanlıurfa bir bölge olarak seçildi. Burada 1. olan öğrencimiz hem erkek hem kız öğrencilerimiz Kur’an-ı güzel okuma yarışmasına katılıyorlar. Urfamızda bu etkinlik düzenlendiği için Diyanet İşleri Başkanlığımıza teşekkür ediyorum. Şanlıurfa’da ev sahipliğini yaptığımız bölgenin adına 1. olan öğrencimiz hem erkek hem de kız öğrenci bölgenin adına diğer bölgelerle yarışacak. Rabbim bu yolda bizim yardımcımız olsun. Diğer illerden katılan Urfa’ya gelen tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber: Bekir BasmacıUrfaHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık