Ana Sayfa Ünlü şarkıcı Haluk Levent Kıbrısta gözaltına alındı

Ünlü şarkıcı Haluk Levent Kıbrısta gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 30 Kasım -0001 Çarşamba 00:00
Ünlü şarkıcı Haluk Levent Kıbrısta gözaltına alındı

KKTCde gözaltına alınan şarkıcı Haluk Levent hakkında 30 gün hapis cezası verildi.

Umarım KKTC bağımsız bir ülke olur diyerek karara tepki gösteren Levent, Türkiyeye iade edilecek.

Türkiyede hakkında yakalama kararı bulunduğu gerekçesiyle Gazimağusada gözaltına alınan şarkıcı Haluk Levent, bugün Lefkoşada mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede, Türkiyeye iade işlemlerinin tamamlaması amacıyla Haluk Levent hakkında 30 gün tutukluluk kararı verildi.

Haluk Levent, avukatının soruşturma savcısına pazartesi gelmesinde mahsur var mı diye sorduğunu ve savcının mahsur yoktur demesi üzerine, konser vermek üzere geldiğini söyledi. Gözaltına alınmasaydı, konserlerini verdikten sonra zaten pazartesi günü ifade vermeye gidecek olduğunu kaydeden Levent, Türkiyede suç işlemiş olup da Kıbrısta bu kadar çok yaşayan insanlar varken, sadece kendisinin iadesinin istendiğini öne sürdü.

İADE EDİLECEK

İki ülke arasında suçluların veya hakkında soruşturma açılan kişilerin iadesini öngören yasal düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesi gerektiği görüşünü dile getiren Haluk Levent, Umarım ki KKTC bağımsız bir ülke olma yolunda hızla ilerleyecektir dedi.

Haluk Levent, kararın açıklanmasınından sonra, polis aracıyla mahkemeden götürüldü. Levent, gerekli yazışmaların tamamlanmasından sonra Türkiyeye iade edilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık