Ana Sayfa Güncel ŞURKAV’dan öğrencilere kültür ve sanat etkinlikleri

ŞURKAV’dan öğrencilere kültür ve sanat etkinlikleri

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2018 Perşembe 09:51
ŞURKAV’dan öğrencilere kültür ve sanat etkinlikleri

Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) ve Sabiha Özlek Anadolu Lisesi Müdürlüğü İşbirliği ile hazırlanan “Gençlerle Kültür ve Sanat Buluşmaları” etkinlikleri kapsamında Sabiha Özlek Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik, kültür sanat gezileri, konferanslar, kompozisyon yarışmaları ve e-dergi çıkarılması gibi faaliyetler programlandı.

Faaliyetlerin ilki olan Kültür Sanat Gezilerine 03 Nisan 2018 tarihinde başlandı. Gezi kapsamında Şanlıurfa Kurtuluş Müzesi, Geleneksel El Sanatları Merkezi, Geleneksel El Sanatları Müzesi, ŞURKAV Halilürrahman Kültür ve Sanat Külliyesi, Balıklıgöl Rızvaniye El Sanatları Külliyesi gezdirildi. Kültür Sanat Gezilerine Mayıs ayı sonuna kadar Sabiha Özlek Anadolu Lisesinin tüm öğrencilerin gezdirilmesi planlanıyor.

Bu amaç doğrultusunda yapılan etkinlikler ile öğrencilerin; merak sahibi, araştırmacı, entelektüel niteliklerini öne çıkarmak ve nitelikli bilgi edinilmesini sağlayarak, Şanlıurfa Kent ve Kültür hayatının bilinmesine, milli manevi, kültürel değerlerin tanınmasına, benimsenmesine, geliştirilmesine ve bu değerlerin korunarak gelecek nesillere, aktarılmasına katkı sağlamak, insani ve kültürel değerlere karşı duyarlılık ve farkındalık oluşturularak toplumsal dayanışma ve bütünleşmeye,  öğrencilerin ders dışı kültür ve sanat faaliyetlerinde bulunmalarına fırsat tanınması hedefleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüzlerce araçlık konvoyla AK Parti İl binasını ziyaret ettiler

Yüzlerce araçlık konvoyla AK Parti İl binasını ziyaret ettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık