Ana Sayfa Güncel Suriye, Türk Ticari Araçlarını Mağdur Ediyor

Suriye, Türk Ticari Araçlarını Mağdur Ediyor

Giriş Tarihi: 30 Kasım -0001 Çarşamba 00:00
Suriye, Türk Ticari Araçlarını Mağdur Ediyor

Şanlıurfa’nın Akçakale Gümrük Kapısı’ndan giriş çıkış yapan ticari araç sahipleri, Suriye’nin kendilerine uyguladığı mesai uygulamasından dolayı mağdur olduklarını dile getirdi.
Akçakale Gümrük Kapısı’nda ticari araç sahiplerinden Fadıl Mehmet Meşhurgül, Suriye’nin tek taraflı uyguladığı bu uygulamadan dolayı çok mağdur olduklarını belirterek, yetkililerin bu soruna bir çözüm getirmelerini istedi. Meşhurgül, "Suriye tüm resmi güneler için bizden günlük 30 TL ücret kesmektedir. Bu da ayda sekiz gün ediyor. Aylık 300 TL bizden haksızca para almaktadır. Ayrıca günlük triptik 10 TL pul parası derken cebimizden ayda 600 TL para çıkmaktadır. Suriye bizden ayda bu kadar resmi mesai
alırken neden, Türk tarafı Suriye’nin ticari araçlarına bu uygulamayı yapmıyor, Türk tarafı da yaparsa en azından caydırıcın olur. Kapıda çalışan ticari araç sahipleri olarak Suriye’nin bu uygulamasından dolayı parasal olarak mağdur olmaktayız. Türk yetkililerden talebimiz, bize yapılan bu haksız uygulamanın kaldırılması husunda bir girişim başlatmalarını bekliyoruz" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Harran Üniversitesinde bağ bozumu başladı

Harran Üniversitesinde bağ bozumu başladı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık