Ana Sayfa Güncel Siverek'te susuzluk sorunu tarihe karışıyor

Siverek'te susuzluk sorunu tarihe karışıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Siverek'te yer alan grup içme suyu proje çalışmasını inceledi.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 09:40
Siverek'te susuzluk sorunu tarihe karışıyor

İlçede sürdürülen çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını belirten Başkan Çiftçi, 13 ilçede içme suyu projesinin tamamlandığını söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında 24 saat kesintisiz arıtılmış temiz içme suyunun sağlanması için alt yapı çalışmaları sürüyor. Projesi tamamlanan ilçelerde içme suyunun sağlanması için ana isale ve dağıtım depolarının yapımı devam ederken, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz ile birlikte ilçede sürdürülen gurup içme suyu proje çalışmasını inceledi. ŞUSKİ personellerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çiftçi, çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için yoğun bir çaba gösterdiklerini söyledi.  

ÇİFTÇİ: SU KAYNAKLARIMIZI İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ

Şanlıurfa genelinde su kaynaklarının iyi bir şekilde değerlendirilmesi ve israftan kaçınılması gerektiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, arıtılmış temiz içme suyu projelerinin tamamlanması için yoğun bir çaba harcadıklarını belirterek "Büyükşehir Belediyesi olarak, ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz ile birlikte şehri bir bütün olarak planlıyoruz. Kırsal alanda grup içme suyuna geçtik. Merkez anlamda tüm ilçelerimizi arıtılmış suya kavuşturmak için alt yapı planlaması yaptık. 13 ilçemizde içme suyu projeleri hazırladık ve hazırlanan projeler kapsamında su alma üniteleri ve arıtma tesislerinin yerleri belirlendi. Siverek İçme Suyu Arıtma Tesisimizde ana isale ve dağıtım şebekeleri dağıtacak depolar yapılıyor. Hilvan Arıtma Tesisimizin inşaatı başladı. İlerleyen tarihlerde de Halfeti, Birecik ve Suruç'un ihaleleri yapılacak. Viranşehir, Akçakale ve Harran'ın Arıtma Tesisi projeleri tamamlandı. Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde ihalelerini yapacağız. Arıtılmış içme suyunu kesintisiz 24 saat evlere vermenin gayreti içerisindeyiz. Büyükşehir Belediyesi kadroları olarak hemşerilerimizin yaz aylarında sıkıntı çekmemeleri adına ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz ile birlikte bu sorunu ortadan kaldırmak için önemli projeler hazırladık. Büyük bütçelerle, uzun vadeli kredilerle büyük projeler yapıyoruz. Su kaynaklarımızı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Arıtma tesisi bir alt yapı hizmetidir. Alt yapı kadar üst yapı çalışmalarımızı da sürdürüyoruz" dedi.

Ayrıca Siverek merkez ve kırsal mahallelerini kapsayan proje 73 milyon lira bedelle yapılacak olup proje çerçevesinde 390 kilometre şebeke hattı döşenecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da Yıldız öncülüğünde seçim startı verildi

Şanlıurfa’da Yıldız öncülüğünde seçim startı verildi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık