Ana Sayfa Güncel Siverek’te sıcaklar artıkça yüzme havuzlarına ilgi artıyor

Siverek’te sıcaklar artıkça yüzme havuzlarına ilgi artıyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sıcaklıkların artmasıyla birlikte sıcaktan bunalan gençler, ilçede bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait ücretsiz yarı olimpik yüzme havuzlarına akın ediyor. 

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2018 Çarşamba 10:44
Siverek’te sıcaklar artıkça yüzme havuzlarına ilgi artıyor

Daha çok genç ve çocukların rağbet gösterdikleri yüzme havuzlarında, gençler bir saatlik seanslarda, gönüllerince eğlenip serinlenirken, İlçede bunaltan sıcaklardan bir saat’te olsa kurtulmanın keyfini çıkarıyor. 
Yoğun talepleri göz önünde bulunduran yetkililer, Siverek Halk Eğitim Merkezi destekleriyle, günün belirli saatlerinde yüzme öğrenmek isteyen çocuklara yüzme dersi vererek, gençlerin daha iyi yüzme öğrenmelerini sağlıyor. 
Hafta için sabah saatlerinde yüzme öğrenmek isteyen çocuklara ders verdiklerini söyleyen Havuzdan sorumlu Ferit Ateşbakan,”Şanlıurfa Büyükşehir Belediye öncülüğünde, Halk Eğitim Merkezi destekleriyle sabah saat 9 ile 12 arası gençlere yüzme kursu öğretiyoruz. Havaların sıcak olmasıyla beraber tüm gençler bizim havuza akın ediyor. Gelen bütün talepleri değerlendiriyor ve gelen gençleri alıyoruz. Yüzme kursumuz bir ay sürüyor ve bir ay sonunda çocuklar yüzmeyi öğrenerek havuza giriyor. Gençleri güvenli havuzlara davet eden Ateşbakan, kesinlikle köprü ve göletlerde yüzülmemesi Gerektiğini belirterek, “ Gençlere kesinlikle gölet ve kanalları tavsiye etmiyoruz, serinlemek ve yüzmek istiyorlarsa büyükşehrin güvenli havuzlarına gelsinler. Burada cankurtaran ekibi ve kapı danışmanı ekibiyle güvenli bir şekilde buraya gelebilirler. Ailelerde gönül rahatlığıyla çocuklarını bu havuzlara yollayabilir, kesinlikle bir sıkıntı yoktur” dedi. 
12 Yaşında ki Burak Koçal, “10 gündür Şanlıurfa Büyükşehir Yüzme havuzuna yüzme kursuna geliyorum. Bugüne kadar kimse bana yüzme kursu öğretemedi, bende burayı tercih ettim ve burada yüzüyorum. Hocalar baştan sona kadar yüzmenin tekniklerini öğretiyor, çok memnunum” diye konuştu 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Pakdemirli Göbeklitepe’yi gezdi

Bakan Pakdemirli Göbeklitepe’yi gezdi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık