Ana Sayfa Güncel Siverekli öğrencilerin materyal çalışmasına Bakanlıktan teşekkür belgesi

Siverekli öğrencilerin materyal çalışmasına Bakanlıktan teşekkür belgesi

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2. Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışmasına katılan, Siverek Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan materyal çalışması, Milli Eğitim Bakanlığından teşekkür belgesi aldı. 

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2018 Pazar 11:13
Siverekli öğrencilerin materyal çalışmasına Bakanlıktan teşekkür belgesi

Fikirler yarışsın engeller aşılsın yarışması için çocuk gelişim bölümü öğretmeni Mustafa Yoldaş gözetiminde öğrencileri tarafından hazırlanan Çarkıfelek (Fırfırık) adlı materyal, özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin sayılar, renkler, meyveler, hayvanlar ve mesleklerin tanıtımına yardımcı olacak şekilde hazırlanan materyal teşekkür belgesine layık görüldü. 
Teşekkür belgesini Siverek Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan bir törenle, okul müdürü Abdullah Konak ve Çocuk gelişim bölümü öğretmeni Mustafa Yoldaş’a takdim eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. 
Yaptığı çalışma ile ilgili açıklamada bulunan öğretmen Mustafa Yoldaş, “Bu materyal sayesinde engelli bireyler başta olmak üzere eğitim ortamı da, çocukların bilişsel, fiziksel ve sosyal etkileşimleri doğrultusunda kullanılması amaçladık. Yardımcı düzeneğimiz bir büyük dairesel pano ve bu panoya bağlı 6 küçük pano hazırlanarak, büyük panoya sırasıyla takılarak çevrilmesi şeklinde oluşturduk” diye konuştu. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da Dicle Elektrik çalışanlarına İSG eğitimi

Şanlıurfa’da Dicle Elektrik çalışanlarına İSG eğitimi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık