Ana Sayfa Güncel Sınırın sıfır noktasındaki Özbek halkına yol hizmeti

Sınırın sıfır noktasındaki Özbek halkına yol hizmeti

Ceylanpınar'da hizmet bekleyen mahallelerden biri olan Özbek Mahallesi'nde yol sevinci yaşanıyor.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma 10:02
Sınırın sıfır noktasındaki Özbek halkına yol hizmeti

30 Mart 2014 yerel seçimlerinden önce gereken hizmeti alamayan ve özellikle yolları olmadığı için yazın tozla, kışın da çamurla boğuşan mahalle sakinleri şimdilerde büyük sevinç yaşıyor. Yaklaşık bir ay önce yollarının yapımına başlanan Özbek Mahallesi'nde 55 bin metrekare kilitli parke taşı döşeme çalışmaları süratle devam ediyor.

"Yaşanır bir mahalle olacak"
Mahallede devam eden çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Menderes Atilla, çalışmalar dolayısıyla öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye teşekkür ederek "İlçede yapılan bütün hizmetleri büyükşehir belediyemizle koordineli yürütüyoruz" dedi.
Özbek Mahallesi'nin hizmete özlem duyan mahallelerden biri olduğunu belirten Başkan Atilla, mahallenin yıllarca ihmal edildiğini anlattı. Özbek Mahallesi'nde bütün sokakların yazın toz, kışın çamur içerisinde kaldığını ifade eden Başkan Atilla, "Ama çok şükür mahallemize 55 bin metre kare kilitli parke taşı döşenecek. Yakın bir tarihte çalışmalar tamamlandığında Özbek kardeşlerimiz de bu kışı çamursuz geçirecekler. Yazın tozdan da kurtulmuş olacaklar. İnşallah çalışmalar tamamlandığında Özbek Mahallemiz yaşanır bir mahalle olacak" diye konuştu.

"Büyük bir mutluluk yaşıyoruz"
Mahallenin ileri gelenlerinden Seyyid Abdullah Önder de yolların yapılması dolayısıyla büyük mutluluk yaşadıklarını söyleyerek, "Özbek Mahallesi sakinleri olarak mahallemizde yapılan çalışmalardan çok memnunuz. Sokaklarımız kilitli parke taşı yapılıyor. Bir ay önce yollarımız yapılmaya başlandı. Kışın çamurdan, yazın tozdan rahatsız oluyorduk. İnşallah bu sıkıntılardan kurtuluyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da 9 bin 999 bot ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılıyor

Şanlıurfa'da 9 bin 999 bot ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık