Ana Sayfa Güncel Şanlıurfa'nın kurtuluşundan sonra çekilen ilk fotoğraflar

Şanlıurfa'nın kurtuluşundan sonra çekilen ilk fotoğraflar

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, şehrin kurtuluşu sırasında çekilen fotoğraflar ilk kez sergilendi. 

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2018 Pazar 11:20
Şanlıurfa'nın kurtuluşundan sonra çekilen ilk fotoğraflar

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonunda, şehrin kurtuluşu sırasında çekilen fotoğraflar arşivlerden alınarak il kez sergiye sunuldu. Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin açılışını gerçekleştirdiği sergi, vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi gösterildi. Urfalılar ilk kez gördükleri fotoğraflar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. 
Açılışı yapılan sergide bir konuşma yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşu konulu fotoğraf sergimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Meslektaşım Müslüm Akalın’ın arşivinden ve diğer ona destek veren tüm ekibinin arşivinden Şanlıurfa’nın düşman işgalinden böyle bir geçmişine gideceğiz. 1920 ve öncesinde Şanlıurfa hangi karelerle kahramanlığını ve kurtuluşunu gösterdi ve bu cennet vatanı hangi mücadele ile emanet ettiler hep birlikte gezerek görmüş olacağız” diye konuştu. 
Toplam 56 fotoğraftan oluşan sergideki birçok fotoğrafın ilk defa gün yüzüne çıktığı belirtildi. 

İstiklal Madalyası da ilk kez görücüye çıktı 
Ayrıca sergide Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun sembolü olan İstiklal Madalyası da ilk kez vatandaşlar tarafından görüldü. Vatandaşların 'Urfa’nın gururu' diye tanımladığı İstiklal Madalyasına ilgi yoğun oldu. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Koç boynuzunun rengarenk tarağa dönüştürüyor

Koç boynuzunun rengarenk tarağa dönüştürüyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık