Ana Sayfa Güncel Şanlıurfalı çocuklar robotların dünyasını keşfetti

Şanlıurfalı çocuklar robotların dünyasını keşfetti

Robotların gizemli dünyasını merak eden Şanlıurfalı çocuklar, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Robotik Kodlama ve Tasarım Atölyesi’nde bir araya geldiler.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 13:53
Şanlıurfalı çocuklar robotların dünyasını keşfetti

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve STEM Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte; çocuklar, robotların bilinmeyen dünyasına doğru yolculuğa çıktı. 

Eğitsel ve bilimsel çalışmalarla çocukların kişisel gelişimlerine katkı sunan Şanlıurfa Piazza AVM, geleceğin kaşifleri olmaya aday teknoloji meraklısı minik konuklarını ağırladı. Alışveriş merkezinin etkinlik alanında düzenlenen Robot ve Kodlama Yazılım Atölyesinde, Şanlıurfalı çocuklar hayal dünyalarında geliştirdikleri robotları tasarlayarak teknolojinin hem keyifli hem de eğitici yanını deneyimleme fırsatı buldular.

ROBOTLARI İNCELEDİLER

 Atölye çalışmasına katılan çocuklar; sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme ve yaratıcı düşünebilme gibi yetenekler kazandıran programlama hakkında bilgi sahibi olurken aynı zamanda elektroniğin parçalarını, devre elemanlarını, sensörleri ve motorları da inceleyerek, unutulmaz bir gün yaşadılar.

Gün ışığını içine alan mimarisi, ulusal ve uluslararası marka karması, her zevke ve bütçeye uygun ürün seçenekleri ile Şanlıurfalıların buluşma noktası olan Piazza AVM’nin atölye çalışmasına katılan çocuklar; bilişim dünyasında heyecanlı bir yolculuğa çıkarken aileleri de çocuklarının teknoloji ile buluşmalarını cep telefonlarıyla görüntüleyerek, unutulmaz anlarını ölümsüzleştirdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da Yıldız öncülüğünde seçim startı verildi

Şanlıurfa’da Yıldız öncülüğünde seçim startı verildi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık