Ana Sayfa Güncel Şanlıurfa’da iftar hurmayla açılır

Şanlıurfa’da iftar hurmayla açılır

Şanlıurfa’da iftar ve sahurda sofraların vazgeçilmezi olan hurma, Ramazan’ın gelmesiyle tezgahlarda yerini aldı. Hurmanın kilogram fiyatı ise 8 ile 70 lira arasında değişiyor.

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2019 Perşembe 11:05
Şanlıurfa’da iftar hurmayla açılır

Ramazan'ın gelmesiyle onlarca çeşit hurma tezgahlarda yerini aldı. Hurma sezonunun başladığını belirten esnaf Ahmet Küçük, “Ramazanın gelmesiyle hurma sezonumuz açılmıştır. İnsanlar iftarlarını hurmayla açıyor. Orucu hurmayla açmak sünnettir. Hurma fiyatlarımız 8 liradan başlayıp 70 liraya kadar çıkıyor. Hurmalarımız çeşitleri, İran hurması, Medine hurması, Kudüs hurması gibi hurma çeşitlerimiz mevcuttur. Hurma Ramazan ayının vazgeçilmezidir. Hurma fiyatlarımız geçmiş yıla göre artış olsa da vatandaşlar yine de hurmaya talep ediyorlar. Ramazan hemen hemen her sofrada yer alıyor. Şanlıurfa halkının her zaman hurmaya talebi vardır. Hac ve Umre aylarının da başlamasıyla sürekli hurma talebi oluyor” dedi. 
Vatandaşlardan İsmail Altıgöz ise Ramazan ayının çok güzel geçtiğini belirterek, hurma fiyatlarının uygun olduğunu ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çocuklar ellerinde bayrakla 15 Temmuz’u canlandırdı

Çocuklar ellerinde bayrakla 15 Temmuz’u canlandırdı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık