Ana Sayfa Güncel Şanlıurfa’da "Dünya Engelliler Günü" etkinliği

Şanlıurfa’da "Dünya Engelliler Günü" etkinliği

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2018 Salı 10:29
Şanlıurfa’da

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Türkiye'nin en büyük engelli koordinasyon merkezi olan Şanlıurfa Engelliler Yaşam Merkezi'nde program düzenledi. Programa Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin eşi Sema Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı. 
Şanlıurfa Engelliler Yaşam Merkezi'ndeki sanat dallarında eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı el işi ürünler ve eserlerin yer aldığı serginin açılışı ile başladı. Serginin açılışını gerçekleştiren Vali Abdullah Erin, Genel Sekreter Abdulkadir Açar, Başkan Eşi Sema Çiftçi ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Arslan ardından eserleri inceleyerek kursiyerleri tebrik etti. 
Daha sonra etkinliklerin sunulacağı salona geçen davetliler burada engelli vatandaşlarla sohbet ederek 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Programın başlaması ile birlikte davetlileri selamlayan Vali Abdullah Erin, 15 Temmuz kahramanlarına dikkat çekerek, "Söz konusu vatan olduğu zaman birlik ve beraberlik içerisinde engelli, yaşlısı, genci demeden vatanına sahip çıkan kahramanları bu aziz millet hiç bir zaman unutmayacaktır. Onun için bizde engel yoktur. Tek vücut vardır o da insandır" dedi. 
Genel Sekreter Abdulkadir Açar da yaptığı konuşmasında asıl engelin fiziksel olarak değil hayata bakış açısından kaynaklandığını dile getirdi. Açar, "Dünyadan, insandan, sevgiden haberdar olmayanlar asıl engelli olanlardır. Onun için engelsiz gönülleri bir arada buluşturan bu çatı altında tüm vatandaşlarımızın huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ve engelli vatandaşlarımızın yaşadıklarının ne olduğunu anlamayanlara Allah'tan şifalar diliyorum" diye konuştu. 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Rehabilitasyon Şube Müdürü Habip İpar ise, Engelli Yaşam Merkezindeki kurslar ve eğitimler hakkında davetlilere bilgiler verdi. 
Program son olarak engelli kursiyerlerin kep atması ile sona erdi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Engelli öğrenciler serum hortumu ve enjektör ile çalışan robot yaptı

Engelli öğrenciler serum hortumu ve enjektör ile çalışan robot yaptı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık